OJC "Popkorns" aizvadītas skatuves runas meistarklases

24.05.2018

Olaines novada jauniešu projektu konkursa ietvaros OJC “POPKORNS” maija sākumā notika skatuves runas meistarklases, kurās katram bija iespēja iesaistīties un iemācīties kaut ko vairāk par dikciju, elpošanu un pareizu runu.

 Kopā notika 3 nodarbības, kuras pasniedza Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jurģis Spulenieks, kurš ir lietpratējs šajā jomā.

Mācījāmies pareizi elpot, jo kā izrādās, tas arī ir ļoti svarīgi! Mācījāmies pareizu dikciju, lai spētu precīzi un skaidri runāt, kā arī mācījāmies darbināt savu diafragmu.

Projekta iesniedzēja Helēna Jēģere par pasākumu saka: “Tā kā šis bija mans pirmais projekts, es biju patiešām saviļņota, kad ieraudzīju cik daudz cilvēku ir ieradušies. Vingrinājumi bija neparasti un relaksējoši. Neviens neaizgāja no meistarklasēm noguris vai bēdīgs. Jau nākamajā meistarklasē dalībnieki, kuri bija abās nodarbībās, atzina, ka jau manāmi ir uzlabojusies viņu elpošana. Lai gan pirmajā nodarbībā daži vēl ķiķināja par neierastajiem vingrinājumiem, vēlāk jau visi atzina, ka tie ir tiešām lietderīgi.  Ceru, ka katram šīs nodarbības lika aizdomāties par savu stāju, elpošanu un izrunu, kā arī attīstīt  ar Jurģa sniegtajiem vingrinājumiem. Paldies Olaines novadam par sniegto iespēju rakstīt projektu!’’

Viena no regulārajām meistarklašu apmeklētājām Šarlote Bidiņa par pasākumu saka: “Man patika meistarklases, jo bija interesanti uzzināt kur un kā radīt labāku skaņu runājot un, protams, kā to darīt pareizi. Man patika tas, ka Jurģis parādīja arī veidu, kā var nomierināties, jo man elpošanas vingrinājumi ļāva atslābt un bija vieglāk elpot.”

Liels paldies Olaines novada pašvaldībai par iespēju rakstīt projektus!

 

Sagatavoja:

jaunatnes darbiniece

Karīna Segruma

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)