OLAINES NOVADA JAUNIEŠU DIENA’19

02.09.2019

31.augustā Olaines Mežaparkā vairāki simti jauniešu un citi interesenti visas dienas garumā apmeklēja Olaines novada Jauniešu dienu, kas šogad norisinājās jau devīto gadu pēc kārtas!

Tiem, kuri vēlējās Jauniešu dienu izbaudīt aktīvi, iespēju netrūka. Jauniešu diena sākās ar par tradīciju kļuvušajām Olaines sporta centra foto-velo orientēšanās sacensībām “Pilsētas medības 2019”.

Nezūdošajai vērtībai – alpīnisma sienai un kastu kāpšanai, šogad pievienojās 8 metrus augsts līdzsvara tornis. Kā arī jauniešiem bija iespēja pārbaudīt līdzsvaru un spēku Gladiatoru cīņā. Paši jaunieši par šī gada foršāko aktivitāti atzina Lāzertagu.

Šogad visas dienas garumā ar aktivitātēm bija piepildīts arī Popkorna skvērs. Diena tika atklāta ar Fizikas eksperimentiem. Gan bērni, gan pieauguši vēlējās pamēģināt, kā ir noturēt rokās uguni, kā ar urbi var pagatavot saldējumu, kā arī citus aizraujošos eksperimentus.

Pēc radītā lielā sprādziena skvērs uz brīdi pārtapa par Maģisko NVO skvēru. Apmeklētājiem bija iespēja satikt, darboties un uzzināt daudz ko jaunu - izmēģināt Pierīgas Partnerība kopstrādes telpu, pārbaudīt savu līdzsvaru ar BMX Marupe Klubs, palīdzēt nelaimē nonākušiem dzīvniekiem ar Laimīgās astes - Olaines novada dzīvnieku aizsardzības biedrība, uzzināt vairāk par Eiropas jautājumiem, spēlēt galda spēles un mazliet pasapņojot ar Club "The House", uzzināt vairāk par veselību un spēlēt aizraujošu galda spēli ar Biedrība Papardes zieds, izmērīt savu zaļo pēdu un uzzināt vairāk par bezatkritumu dzīvesveidu ar Zero Waste Latvija, kā arī mācīties Morzes kodu un izveidot sev rokassprādzi Olaines vēstures un mākslas muzejs organizētā jauniešu projektā “prast saprasties”.

Vēlāk apmeklētāji tika aicināti uz garšīgu un jēdzīgu diskusiju “Kāda jēga darboties?”.

Kā pēdējā no aktivitātēm skvērā bija pagājušajā gadā aizsāktā tradīcija Brīvais mikrofons- jaunieši gan dziedāja, gan dalījās ar stāstiem.

Šī jauniešu diena noteikti ir īpaša arī ar to, ka kopā ar pašu mākslinieku Daini Rudeni tika atklāts augstākais grafiti vides objekts Baltijā- grafiti tornis.

Tiem, kuri paši vēlējās, ko radīt, bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā “Smilšu aplikācijas” un izveidot sev krāsainu un košu smilšu gleznu.

Savukārt pabūt mierā un iepazīties ar jaunāko Olaines novada Jauniešu avīzi varēja chill teltī.

 

Estrādes daļu ar repa frīstailu atklāja Brīvrunu Projekts. Vakaru turpināja jauniešu iemīļotais repa izpildītājs Arturs Skutelis. Tad Jauniešu dienas’19 galvenais mākslinieks OZOLS jeb Ģirts Rozentāls kārtīgi iekurināja publiku, izpildot gan savas jaunās dziesmas, gan par klasiku kļuvušo dziesmu „Rajons”. Jauniešu diena noslēdzās pēc pusnakts, jo par kustīgiem ritmiem rūpējās mūsu pašu DJ SUN-LAY.

 

Vairāk foto šiet!

 

 

Milzīgs paldies Olaines Sporta centram, Olaines Kultūras centram, Olaines Vēstures un mākslas muzejam, Olaines pašvaldības policijai, Ikšķiles novada pašvaldībai, biedrībai Māk-onis un visām biedrībām, kas piedalījās Maģiskajā NVO skvēram, brīvprātīgajiem jauniešiem un visiem pārējiem, kas padarīja šo dienu tik īpašu.

 

Tiekamies Olaines novada Jauniešu dienā’20!

 


Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2019 aktivitātes tiek īstenotas ar Izglītības un zinātnes ministrijas jaunatnes politikas valsts programmu 2019. gadam finansējumu.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)