Jauniešus aicina nedēļas nogalē izkustēties un piedalīties aizraujošā online spēlē “ieCILPO Eiropā!”

06.10.2020

Jauniešu   mobilitāti   veicinošās   kampaņas   “Time   to   move”   ietvaros,  Jaunatnesstarptautisko   programmu   aģentūra   (JSPA)   un   Eiropas   jaunatnes   informācijas   tīkls Eurodesk no 8. – 11. oktobrim aicina ikvienu jaunieti piedalīties tiešsaistes spēlē “ieCILPOEiropā”, dodoties paša izvēlētā maršrutā Latvijā un visā plašajā pasaulē, vienlaikus atbildot uz jautājumiem par Eiropu un izpildot dažādus uzdevumus.

 Dalība spēlē ir bez maksas, visi reģistrētie dalībnieki piedalīsies loterijā par īpašām balvām.
 
Kā notiks cilpošana?
Spēles atklāšanas dienā, 8. oktobrī plkst. 15:00, Facebook Event lapā “Time to Move – ieCILPOEiropā”tiks   paziņoti   īpaši   piekļuves   kodi,   kas   palīdzēs   ielogoties   spēles   bezmaksas   lietotnēLOQUIZ (App Store, Google Play). Uzsākot cilpot, proti, sākot kustību, spēle ik pa 100 - 200 m piespēlēs jautājumus vai uzdevumus, kas saistīti ar Eiropas ģeogrāfiju, politiku un kultūru. Katričetri jautājumi/uzdevumi veidos vienu jautājumu cilpu, bet pareizās atbildes palīdzēs atbildēt uzcilpu   noslēdzošo   -   piekto   jautājumu.   Gatavojoties   spēlei,   dalībnieki   ir   aicināti   izdomāt,   kādā maršrutā vēlas doties – apcilpot dzimto pilsētu, doties pārgājienā mežā, pie jūras, vai cilpot savāistabā. Tāpat dalībnieki var izvēlēties sev piemērotāko cilpošanas veidu – iet, skriet, braukt ar velosipēdu vai dejot. Spēli var spēlēt no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē, un kopējais distances garums visiem spēles dalībniekiem, neatkarīgi no izvēlētā maršruta un cilpošanas veida ir 6 km. Ņemot vērā situāciju valstī un pasaulē, spēles dalībnieki ir aicināti cilpot atbildīgi - cilpošanas maršrutu   izvēlēties   tā,   lai   izvairītos   no   drūzmēšanās,   kā   arī   ievērot   valstī   noteiktos   fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskos drošības pasākumus. Atrodoties uz ceļa, obligāti jāievēro ceļu satiksmes noteikumi.
 
Kas nepieciešams, lai dotos cilpot?
  • Viens spēlētājs vai komanda, kas vēlas cilpot;
  • Uzlādēta   viedierīce,   kas   ļauj   pieslēgties   internetam   un   GPS,   nepieciešamības gadījumā   ārējā   uzlādes   baterija   (powerbank),   lai   telefonam   “nenojuktu   cilpusolis”; 
  • LOQUIZ lietotne, kura bez maksas lejupielādējama App Storeun Google Play.
  • Pievienojies spēles atklāšanas tiešraidei  Facebook Event lapā “Time to Move –ieCILPO Eiropā”, 8. oktobrī plkst. 15:00, lai iegūtu piekļuves kodu, kas palīdzēs ielogoties spēles lietotnē LOQUIZ, un iegūt spēles instrukciju; Dzeramais ūdens, laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, saulesbrilles vai lietussargs -viss, lai cilpojot justos labi!
 
Visi   reģistrētie   dalībnieki   piedalīsies   loterijā.   Spēles   rezultāti   tiks   apkopoti   11.   oktobrī   plkst.15:00 tiešsaistē Facebook Event lapā “Time to Move – ieCILPO Eiropā”, kad dalībniekiem būs iespēja atskatīties uz piedzīvoto un piedalīties vērtīgu balvu izlozē. Spēli īsteno Jaunatnes  starptautisko  programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas  jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru “Eži”. “Time   to  Move”  ir   jauniešu   mobilitāti   veicinoša  kampaņa,   kas   ik   oktobri   aptver   tiešsaistē  unklātienē rīkotus pasākumus jauniešiem visā Eiropā.
 
Aktivitāšu mērķis ir informēt jauniešus pariespējām iesaistīties Eiropas projektos, doties uz ārvalstīm brīvprātīgajā darbā, vai pašiem rakstītun īstenot projektus, iepazīt Eiropu un iegūt labu pieredzi nākotnei. Kampaņas laikā visā Latvijā notiks   17   pasākumi,   kas   palīdzēs   jauniešiem   izzināt   viņu   iespējas   līdzdarboties   dažādās   ES aktivitātēs.   Ar   visām   aktivitātēm   var   iepazīties   kampaņas   oficiālājā   tīmekļa   vietnē timetomove.eurodesk.eu. Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, sadarbojoties ar  Eurodesk reģionālajiem koordinatoriem un informācijas punktiem.
 
Par kampaņu “Time to Move”Kampaņa “Time to Move” ir Eiropas informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk organizēta akcija, kas ik gadu oktobrī iepazīstina jauniešus ar simtiem iespēju doties uz ārvalstīm un piedalīties starptautiskos projektos,iepazīt   Eiropu   vai   iegūt   labu   pieredzi   nākotnei.   Latvijā   kampaņu   “Time   to   Move”   īsteno   Jaunatnesstarptautisko   programmu   aģentūra   (JSPA),   sadarbojoties   ar  Eurodesk  reģionālajiem   koordinatoriem   uninformatīvajiem punktiem.
 
Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru JSPA   darbojas   kopš   1999.  gada.   Tā   ir  izglītības   un   zinātnes   ministra   pakļautībā   esoša   tiešās   pārvaldesiestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā,neformālās   izglītības   un   jaunatnes   informācijas   programmās   un   projektos,   kā   arī   veicināt   jauniešuneformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.JSPA   administrē   dažādas   starptautiskas   un   nacionālas   programmas:   “Erasmus+:   Jaunatne   darbībā”;“Eiropas   Solidaritātes   korpuss”;   Eiropas   Komisijas   informācijas   tīklu   jauniešiem  Eurodesk, eTwinning,Izglītības   un   zinātnes   ministrijas   Jaunatnes   politikas   valsts   programmu,   Jauniešu   garantijas   projektu“PROTI   un   DARI!”.   Kopējā   summa,   kas   pieejama   JSPA   administrēto   programmu   projektu  īstenošanai 2019. gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)