Skolēnu zaļie darbi - kustība „Zaļākai Latvijai”

03.01.2013

Ir laiks pozitīvām pārmaiņām! Līdz ar 2012/2013 mācību gada sākumu Valsts izglītības satura centrs (VISC) un SIA „Zaļā josta” aicina pievienoties skolēnus jaunā un progresīvā kustībā „Zaļākai Latvijai”.

 

Šajā kartē varēsi skatīt kustības dalībniekus, kā arī viņu paveiktos darbus savas skolas vai mājas apkārtnes sakopšanā un labiekārtošanā.

 

VISC un „Zaļā josta” izaicina skolēnus:

  • Izdari labu darbu;
  • Fiksē to fotogrāfijās un nelielā stāstā;
  • Publicē savu veikumu kartē „Zaļākai Latvijai”;
  • Saņem uzslavu un atzinību par paveikto;
  • Izcīni balvas!

 

VISC un „Zaļā josta” meklē Latvijas zaļākos, ilgtspējīgākos, radošākos un mērķtiecīgākos bērnus un jauniešus, kas ir gatavi padarīt savas dzīvesvietas apkārtni zaļāku, skaistāku un labāku. Ja jūti, ka esi viens no tiem, piesakies pats un aicini draugus piedalīties kustībā „Zaļākai Latvijai”!

 

Kas var kļūt par kustības dalībniekiem?

Vispārējās, profesionālās, speciālās un interešu izglītības iestāžu audzēkņi. Vides izglītības pulciņi izglītības iestādēs.

Vai varu piedalīties viens, vai tikai komandā?

Dalība kustībā iespējama individuāla, kā arī lielākā draugu/klasesbiedru lokā.

Kas man būs jādara?

1. Pašu spēkiem jāpaveic kādu labu darbu tīrākas un zaļākas Latvijas veidošanai, piemēram, jāizprojektē un jāizveido dobe, aleja, atpūtas vieta, zaļā klase, jāsarīko talku utt. Idejām nav robežu – galvenais, lai tas ir tiešām lietderīgs darbs!

2. Nofotografē savu veikumu tā, lai no fotogrāfijām varētu saprast, ko tieši esi paveici un kas ir izdevies.

3. Darba fotogrāfijas un aprakstu publicē kartē, aizpildot visus laukus un norādot visu prasīto informāciju. Tādējādi Tu kļūsti par vienu no kustības dalībniekiem.

Kā es varu reģistrēties kustībai?

Lai pievienotu jaunu punktu kartē jeb publicētu savu zaļo darbu, Tev būs jāspiež poga „Pievienot jaunu punktu”, kas atrodas kartes augšdaļā. Mēs Tevi lūgsim autorizēties – vai ar „Tīrai Latvijai” lietotājvārdu, vai ar savu draugiem.lv pasi. Izvēlies, kurš veids Tev šķiet ērtāks, kļūsti par autorizētu sistēmas lietotāju un uz priekšu! Kļūsti par vienu no mums, zaļajiem!

Cik ilgā laikā es varu pieteikties kustībai?

Aktivitāte norisinās no 2012. gada 1. septembra līdz 2013. gada 18. novembrim. Paveiktie darbi jāpiereģistrē kartē līdz 2013. gada 1. oktobrim.

Ko es par to saņemšu?

Pirmkārt, publiski parādot savu zaļo darbu, Tu iegūsti citu kustības dalībnieku un interneta lietotāju apbrīnu, novērtējumu un uzslavas. Tās var komentēt zem pievienotā objekta kartē.

Otrkārt, par Tavu veikumu vienu reizi dienā varēs nobalsot ikviens interneta lietotājs. Visvairāk balsis ieguvušo darbu autori aktivitātes noslēgumā saņems balvas no SIA „Zaļā josta”. Tādēļ pacenties pārsteigt citus, lai vari tikt pie vērtīgām balvām.

Treškārt, Tavas idejas kalpos par vadmotīvu arī citiem skolēniem izmēģināt roku līdzīgu darbu veikšanai. Tātad Tu ne tikai būsi izdarījis labu darbu pats, bet arī pamudinājis pārējos iedvesmoties no Tevis. Lieliski!

Cik daudz darbus es varu pieteikt kustībai?

Kartē vari publicēt neierobežotu darbu skaitu. Mēs par Taviem zaļajiem darbiem tikai priecāsimies, līdz ar to, būsim priecīgi, ja padalīsies ar mums vairākos savos darbos!

Ko man darīt, ja rodas jautājumi par dalību kustībā?

Droši raksti Laimai Jekšiņai uz e-pastu laima.jeksina@zalajosta.lv, vai darba dienās darba laikā zvani uz tālruņa numuru 67808294! Mēs Tev palīdzēsim.

 

Informācijas avots: http://www.tirailatvijai.lv/zalakai-latvijai/2/

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)