Starptautisks erudīcijas čempionāts jauniešiem!

06.02.2020

Sestdien 22.februārī Rīgas Stradiņa universitātē notiks rakstiskais pasaules čempionāts erudīcijā jauniešiem, Latvijas sektors (čempionāts notiek vienlaikus daudzās valstīs). Aicinām skolēnus, īpaši vidusskolēnus, ar daudzpusīgām zināšanām, kam interesē un sekmējas erudītu konkursi, pieteikties un piedalīties!   

 

Starptautiskā erudīcijas asociācija IQA rīko trešo pasaules čempionātu erudīcijā 14-30 gadus veciem jauniešiem. Konkurss notiks sestdien š.g. 22.februārī. Konkursā var piedalīties jaunieši, kas dzimuši 1988.gada 2.septembrī un vēlāk, tātad aicinām arī zinošākos atbilstoša vecuma skolotājus. Risinās tos pašus jautājumus, bet tiks atsevišķi junioru kategorijā vērtēti jaunieši, kas dzimuši 2000.gada 2.septembrī un vēlāk, tātad lielākā daļa skolēnu. Konkurss notiks aptuveni 20 valstīs. Konkursa Latvijas sektors notiks Rīgā, Rīgas Stradiņa universitātes  Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a, konferenču zālē 1.stāvā. Sākums plkst.12.00, ilgums ap 3 stundām. Dalības maksa čempionātā 5 eiro, maksājama uz vietas pirms sacensības.  Konkursa gaitu vadīs Latvijas Erudītu līgas un Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvji.

Konkursa dalībnieki saņems 120 jautājumus (bez atbilžu variantiem) latviešu valodā, un centīsies rakstiski sniegt pareizas atbildes. Risināšanas laikā nav atļauta grāmatu, viedtelefonu u.c. informācijas palīglīdzekļu lietošana, kā arī sarunas ar citiem risinātājiem. Jautājumi sagrupēti 8 tēmās: dzīvesstils, izklaide, kultūra, mediji, ģeogrāfija, sports, vēsture, zinātnes. Konkurss noskaidros galvenokārt zinošākos faktu līmenī, bet arī radošas domāšanas spējas dos zināmas priekšrocības. Konkursa dalībnieka pamatrezultāts būs pareizo atbilžu skaits 7 tēmās, tātad viena vājāk atbildētā tēma būs tikai papildrādītājs. Risināšana būs sadalīta divos puslaikos, katrā no tiem 4 tēmas =60 jautājumi, laika limits 45 min. katram puslaikam. Jautājumi būs latviešu valodā,  pie vajadzības palīdzēsim ar dažu sarežģītāko terminu tulkojumu krievu valodā. Jautājumi tiks izsūtīti visai pasaulei ar vienādu saturu, tātad Latvijas objekti un personas jautājumos būs maz vai var neparādīties vispār. Latvijas sektora labākie risinātāji abās vecuma kategorijās tiks apbalvoti.  Visu dalībnieku rezultāti tiks nosūtīti uz IQA centru un būs redzami vispasaules sarakstā.

 Obligāta savlaicīga pieteikšanās saitē https://forms.gle/3cK8RfvRUrskxETU6  vai uz e-adresi   latvijas.eruditi@inbox.lv  līdz š.g. 20.februārim plkst. 23:59. Piesakoties jānorāda vārds un uzvārds, mācību vai darba iestāde, dzimšanas gads un datums, kontakta e-adrese. Sacensības dienā būs jāuzrāda personas dokuments. Organizatori var pārtraukt pieteikšanos, ja šai telpai pieteikušies kopā 100 dalībnieki (1.un 2.čempionātos piedalījās pa 35 Latvijas dalībnieki). Organizatori nekompensē dalībniekiem ceļa un ēdināšanas izdevumus.

Katra pieteicēja zināšanu pašnovērtēšanai varam piedāvāt IQA jautājumu komplektu ar atbildēm, ko varat palūgt  uldis.apsalons@rsu.lv (šis pats komplekts bija pieejams arī iepr.gadā).  Plašāka informācija par čempionātu atrodama http://juniorworldquizzingchampionships.com/ (angļu valodā, tai skaitā plašāks izklāsts par 8 tēmām). Konkursa Latvijas sektora pilns nolikums (3 lpp) publicēts LEL mājaslapā www.eruditi.lv . (turpat vairāk par Erudītu līgu). Konkursa norises vieta RSU MITC : rsu.lv/mf-medicinas-izglitibas-tehnologiju-centrs , ģeogrāfiski Imantā, biežākais sabiedriskais transports no centra tramvajs 1 (no dzc.stacijas vai autoostas) vai autobuss 41 (no Katedrāles) līdz pieturai „Kleistu iela”. Vietēja rakstura neskaidrību gadījumos rakstīt uz pieteikšanās adresi vai pasākuma vadītājam  Uldim Apsalonam uldis.apsalons@rsu.lv .

Latvijas erudītu līga

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)