Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019 - Ikšķiles un Olaines novada apvienība

13.08.2018

Svētdien, 12. augustā Madonā jauniešu festivāla "Paspēt 12 stundās" ietvaros jau ceturto gadu pēc kārtas tika nominēts konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019”uzvarētājs. Par to kļuva Ikšķiles un Olaines novada apvienība.

Starptautiskajā Jaunatnes dienā Ikšķilei un Olainei tapa zināms, ka visa nākamā gada garumā tās kļūs par epicentriem svarīgākajām Latvijas jaunatnes politikas aktivitātēm un jauniešu pasākumiem.

Konkursa finālā sacentās Daugavpils un Rīgas pilsēta, Ikšķiles un Olaines novada apvienība, konkursam savu dalību bija pieteicis arī Daugavpils novads un Lielvārdes novads. Uzvarētāja noteikšanai tika ņemts vērā gan žūrijas vērtējums, gan publiskās balsošanas rezultāti.

 

Svinīgajā  ceremonijā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš kopā ar Olaines novada pašvaldības Izglītības un kultūras nodaļas vadītāju Mārīti Zaubi saņēma ceļojošo kausu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” un apliecinājumu par goda galvaspilsētas titula iegūšanu.

 

Lai godam varētu pildīt Jauniešu galvaspilsētas vārdu, Ikšķiles un Olaines novada pašvaldībām būs cieši jāsadarbojas pasākumu organizēšanā.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2019” Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) organizē sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Jaunatnes padomi un nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds”. Konkursa mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

 

IZM sadarbībā ar pārējiem konkursa organizatoriem Latvijas Jauniešu galvaspilsētā nākamajā gadā organizēs pieredzes apmaiņas semināru jaunatnes lietu speciālistiem no visas Latvijas, Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu, Strukturētā dialoga reģionālo konferenci un Eiropas Komisijas 2018. gada maijā aizsāktās informatīvās kampaņas #EUandME aktivitātes.

 

IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa atzina, ka šo gadu laikā konkurss jau kļuvis kā maratons, kas attīstās, raisot diskusijas, kurās dzimušas radošas idejas. Pašvaldībām ir iespēja un tās aktīvi izmantojot sniegto iespēju vienam no otra ko jaunu un vēl neapgūtu mācīties un papildināt savas prasmes un iemaņas, ko arī IZM pārstāve novēlēja  Ikšķiles un Olaines novadiem. “Lai sekmes un izdošanās nākošajiem titula nesējiem!”, laba vēlējumus nākamajam gadam teica IZM valsts sekretāre L. Lejiņa.

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)