Sākas pieteikšanās konkursā par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020 titulu

05.06.2019

Lai popularizētu darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un veicinātu jauniešu iesaistīšanos sabiedriskajos procesos, Izglītības un zinātnes ministrija jau piekto gadu rīko konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020”. Konkursa mērķis ir arī stiprināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu un paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu.

Līdz šā gada 28. jūnijam konkursā var pieteikt pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību. Pieteikumus var iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu jaunatneslietas@izm.gov.lv.Konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejama šeit. Pieteikumam jāpievieno arī šim konkursam jauniešu izstrādātu video vizītkarti par pašvaldību (video garums līdz 3 minūtēm, titros iekļaujot informāciju par video autoriem, filmētājiem, montāžu), norādot saiti uz izveidoto video vizītkarti par pašvaldību tīmekļa vietnē www.youtube.com vai www.vimeo.com.

“Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2020” statusa ieguvēja noteikšanā tiks ņemts vērā žūrijas vērtējums un sabiedrības balsojuma rezultāti. Konkursa uzvarētāja paziņošana notiks Starptautiskajai Jaunatnes dienai veltītā pasākumā šā gada 10.augustā, Ikšķiles novadā, kas kopā ar Olaines novadu 2019.gadā nes titulu Latvijas Jauniešu galvaspilsēta.

Konkursā uzvarējušajā pašvaldībā Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā jauno titula ieguvēju 2020.gadā rīkos šādus pasākumus:

  • Darbā ar jaunatni iesaistīto personu no nevalstiskām organizācijām un pašvaldībām no visas Latvijas pieredzes apmaiņas semināru;
  • Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu un 2021.gada konkursa uzvarētāja paziņošanas pasākumu 2020.gada 12.augustā.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)