Seminārs „Improvizē! Dari! Radi Latviju!”

29.05.2017

28. aprīlī Olaines 1. vidusskolā norisinājās seminārs „Improvizē! Dari! Radi Latviju!”, ko organizēja Olaines 1. vidusskolas parlaments. 

Seminārs tika īstenots Olaines jauniešu projekta konkursa ietvaros. Semināra īstenotāja un vadītāja ir Annija Skudra. Tuvojoties Latvijas simtgadei, semināra mērķis bija ģenerēt jaunas idejas, kā savās skolās svinēt Latvijas svētkus. Jaunieši dalījās pieredzē un sadarbojās. Seminārā piedalījās Olaines 1. viduskolas parlaments, viesi no Alojas, Babītes un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas pašpārvaldēm. Kopumā seminārā  piedalījās 65 jaunieši.

Seminārs sākās ar skolu prezentācijām, mazliet iepazinām viens otru un arī citu skolu pašpārvalžu darbību. Pasākumu organizatore un Sarkanā krusta brīvprātīgā Mariona Baltkalne stāstīja par publisko runu un sevis prezentēšanu. Tas bija ļoti noderīgi gan kā skolēniem, gan kā parlamentāriešiem. Mariona dalījās ar dažādiem vingrinājumiem stresa pārvarēšanai un balsij, kurus arī izmēģinājām visi kopā. Nākamajā lekcijā „Ceļš uz Latvijas valsti” Latvijas kara muzeja izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs stāstīja par Latvijas vēsturi, valsts tapšanu un tās vērtībām. Iedvesmojāmies un guvām patriotisma sajūtu, lai dotos uz nākamo aktivitāti - „Ideju banku” darba grupās. Visi dalībnieki tika sadalīti grupās, un katra grupa devās uz atsevišķām  telpām. Grupu vadītāji bija mūsu skolas parlamentārieši.

Tika radītas gan jaunas idejas, kā svinēt Latvijas valsts svētkus un Latvijas simtgadi, gan arī uzzinājām, kādas aktivitātes ir citās skolās un novados. Idejas tika prezentētas,  lai pārējie varētu šīs idejas piefiksēt un izmantot. Tie bija jau gatavi pasākumi, kā arī idejas. Pēc kārtīga darba visi devās ekskursijā pa Olaini ar muzeja vecāko speciālistu Māri Ribicki. Māris dalījās ar iespaidīgiem faktiem, kurus nezināja paši olainieši. Pēc ekskursijas semināru jautri un atraktīvi noslēdza Valdis Sils un Marģers Majors no improvizācijas teātra ar interesantiem uzdevumiem. Mēs uzaicinājām improvizatorus, jo uzskatām, ka, organizējot pasākumus, improvizācijas spējas ir ļoti noderīgas.  Improvizācijas teātris dalībniekiem patika visvairāk.

Semināru noslēdzām ar pasākuma izvērtējumu, kā arī kopīgu fotogrāfiju. Dodoties mājup, visi dalībnieki bija priecīgi un apmierināti, kā arī apmainījās ar kontaktiem. Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos, kā arī Olaines 1. vidusskolas parlamentam par atbalstu! Paldies visiem lektoriem un Mārim Ribickim par brīnišķīgām un noderīgām lekcijām. Paldies Artim Segrumam par video: https://www.facebook.com/O1VSKparlaments/videos/1282017541914540/

 

 

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja, Olaines 1. vidusskolas parlamenta prezidenta vietniece Annija Skudra

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)