Olaines 1.vidusskolas skolnieces Līvas Janauskas dalība Eiropas Cilvēktiesību konferencē Vācijā

17.01.2013

 

Ar Olaines novada pašvaldības līdzfinansējuma atbalstu Olaines 1.vidusskolas skolniece Līva Janauska laika posmā no 04.12.2012.g. līdz 08.12.2012.g. piedalījās Eiropas Jauniešu parlamenta rīkotajā Eiropas Cilvēktiesību konferencē Vācijā, Nirnbergā. Konferencē piedalījās apmēram 80 jaunieši no vairāk kā 18 Eiropas valstīm vecumā no 15 līdz 26 gadiem.

 

Konferences laikā jaunieši imitēja Eiropas Parlamenta darbību un risināja šobrīd Eiropā aktuālas ar cilvēktiesībām saistītas problēmas. Dalībnieki tika sadalīti komitejās un katrai komitejai tika piedāvātas problēmas, kurām vajadzēja rast risinājumu. Sākumā notika komitejas dalībnieku saliedēšanās pasākumi un tad tika uzsākts triju dienu darbs pie konkrētām problēmām, tādām kā romu tautības cilvēku deportēšana no Francijas uz Rumāniju, prostitūcijas legalizēšana Eiropas Savienībā, homoseksuālu laulību atļaušana un vārda brīvības kontrole internetā. Triju darba dienu rezultātā katra komiteja izstrādāja rezolūciju, kas bija jāaizstāv konferences noslēgumā Ģenerālajā asamblejā.

Neiztika arī bez izklaidēm! Visu valstu delegācijām bija jāprezentē sava dzimtene – jāizrāda katras valsts nacionālie ēdieni un nedaudz no kultūras. Mūsu valsts delegācija bija viena no vismazākajām – tikai trīs cilvēki, bet savu valsti mēs noprezentējām godam. Konferencē aktuāla bija arī Ziemassvētku tematika un notika Ziemassvētku diskotēka.

Ņemot vērā to, ka konference notika 30 km no Nirnbergas, Švābes pilī, augstu Bavārijas kalnos, tad dalībniekiem bija iespēja apmeklēt slavenajā Nirnbergas Ziemassvētku tirdziņā un dokumentācijas centrā, kas tika izveidots neilgi pēc Berlīnes mūra nojaukšanas un kur ir apkopoti visi dati par fašistisko Vāciju Otrā Pasaules kara laikā.

Dalība konferencē ir devusi neaizmirstamu pieredzi un daudz jaunu draugu ārpus Latvijas robežām. Cerams, ka šis stāsts pamudinās Olaines 1.vidusskolas skolēniem būt aktīviem jauniešiem un iesaistīties Latvijas Eiropas Jauniešu parlamentā!

 

Līva Janauska

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)