Solis līdz sapnim

01.06.2017

27.maijā plkst. 12.00 OJC „Popkorns” tika atklātas jauniešu projekta „Solis līdz sapnim” orientēšanās sacensības, kuru mērķis bija iepazīt un saliedēt jauniešu organizācijas, pētot Olaini un tās apkārtni. Uz pasākumu ieradās jaunieši no Olaines, Mārupes un Iecavas novadiem.

Pirms došanās ceļā, projekta vadītāja Ketija, priecēja jauniešus ar aktīvu iepazīšanās spēli. Pēc iesildīšanās dalībnieki tika sadalīti 3 jauktās komandās, lai izkāptu laukā no savas ikdienišķās komforta zonas. Protams, jaunieši paši izdomāja kopīgu komandas nosaukumu, kā Saulainie, Kompass bez virziena, Smarzieši. Dalībniekiem līdzi ceļā tika iedots ūdens, karte un uzdevumi.

Pirmais uzdevums „Slack line” dalībniekus sagaidīja pie jauniešu centra- „Visai komandai, sadodoties rokās un neatlaižot tās vaļā, jātiek pāri augšējai virvei!”. Šajā aktivitātē visātrākie bija Smarzieši. Aktivitātes atbildīgā bija Krista. Pēc pirmā uzdevuma jauniešiem jau bija jāsāk sekot kartei, kas tālāk veda uz Kūdras ielu, lai iegrieztos velo celiņā, kur visus gaidīja otrais uzdevums „Gājiens pāri!”, par kuru atbildīgi bija Edvīns un Artūrs. Uzdevuma mērķis bija tikt ceļa otrā pusē, izmantojot sešus kartona gabaliņus, nepieskaroties zemei. Tas vislabāk izdevies bija komandai Saulainie. Tālāk ejot garām dārziņiem, karte dalībniekus ieveda mežā pie trešā uzdevuma. Šajā kontrolpunktā jauniešiem bija jāsameklē piecas mīklaini apslēptas lietas un jānofotografē, piemēram, „Visi gaida vasaru! Atrodiet lietu, kas priecē daiļā dzimuma pārstāves!”. Atminējums ir roze. Šī uzdevuma izpildē atkal par līderiem kļuva Smarzieši, jo viņi bija visatapīgākie, kas sameklēja visas piecas lietas.

Nākamais uzdevums, pēc dalībnieku teiktā, esot bijis visgarākais un tajā esot bijis jābūt īpaši precīzam. Tas tādēļ, ka viņiem bija jāmēra 1600 m gara distance. Šajā uzdevumā vadībā izrāvās komanda Kompass bez virziena, kas noteica precīzu distances garumu. Pēc tam sekoja jau piektais uzdevums „Meklē rokā!”, kur caur sapiņķerētu virves tīklu bija jāpaņem savas komandas karodziņš.

Dalībniekiem līdzi tika iedota arī virve, kura tika izmantota sestajā uzdevumā- „Izmantojot virvi, jāsasien kopā visu komandas dalībnieku labās kājas. Izmantojot viedtālruni, jānofilmē noietā distance!”

Taču, pēc jauniešu teiktā, pēdējais uzdevums, kura atbildīgie bija Ervīns un Artūrs, esot bijis pats interesantākais un jautrākais. Tā mērķis bija piepildīt tukšo bļodu ar pilnās bļodas ūdeni, izmantojot tikai švammīti. Šo uzdevumu visātrāk paveica komanda Kompass bez virziena.

Pēc pēdējā uzdevuma jaunieši ar savām komandām devās uz orientēšanos sacensību „Solis līdz sapnim” kulminācijas vietu kempingā „Sapnīši”, ļoti skaista vieta ar diviem volejbola laukumiem, futbola laukumu, dīķi, nojumi ar galdiem un krēsliem. Ierodoties tur, visi ātri ķērās pie uzkodām, jo pēc noietajiem astoņiem kilometriem jaunieši bija pamatīgi izbadējušies. Kad izsalkums dalībnieku vēderos bija rimies, sākās laiks volejbolam, kas arī zināmā mērā vairāk saliedēja dažādo novadu jauniešus. Dažs labs pat paspēja gandrīz izpeldēties, brienot pakaļ dīķī iekritušajai volejbola bumbai.

Pēc izklaidēm un sarunām tika paziņoti rezultāti. Katrai novada jauniešu komandai, kas ieradās uz pasākumu, tika pasniegta pateicība par piedalīšanos pasākumā. Orientēšanās sacensībās „Solis līdz sapnim!” uzvarēja komanda Smarzieši. Uzvarētājiem tika pasniegti suvenīri no Olaines novada, pildspalvas un konfektes, kā arī bezalkoholiskais šampanietis „Mežezers”.

Pirms došanās mājup, dalībniekiem bija iespēja uzcept māršmelovus, no kuriem, protams, neviens neatteicās. Viens no otra atvadījās un devās mājās, domājot par turpmākajiem kopīgajiem plāniem.

 

 

Kopumā pasākums ir izdevies veiksmīgi. Paldies Intai, kas rūpējās par dalībnieku vēderiem! Paldies Andrim, kas parūpējās par organizatoriskajiem jautājumiem! Paldies brīvprātīgajiem Kristai, Ervīnam, Edvīnam un Artūram! Protams, paldies kempinga „Sapnīši” saimniekam par tik jauku uzņemšanu!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

projekta īstenotāja Ketija Černika

 

Projekts tika īstenots Olaines novada jauniešu projektu konkursa ietvaros.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)