Kaimiņu būšana. Jaunieši min pedāļus un pēta

31.07.2017

No 13. līdz 16. jūlijam Olaines, Mārupes un Babītes novadu jaunieši devās velobraucienā "Kaimiņu būšana", kura mērķis bija iepazīt novadus, veidot sadarbību vienam ar otru un veicināt jauniešu iesaisti savu novadu attīstībā. Maršrutu veidoja paši jaunieši, savukārt aktīvās atpūtas iespējās un naktsmītnēs jaunieši iepazinās ar LEADER projektu īstenotājiem, aktīvajiem iedzīvotājiem. 

Pirmās dienas vakaru un otro dienu jaunieši pavadīja Olaines novadā — iepazina jauniešu centru un uzzināja vairāk par tā izveides procesu (Olainē ir vienīgais jauniešu centrs šajā teritorijā), klausījās Olaines novada jauniešu pieredzes stāstos gan par vietējo, gan starptautisko iespēju izmantošanu brīvprātīgajā darbā un jaunatnes programmās, dalījās izpratnē, kā jaunieši redz savus novadus, mācījās sniegt pirmo palīdzību un izplānoja maršrutu. Vakaru jaunieši pavadīja pie Līduma karjera, novērtējot infrastruktūru, bet uzsverot, ka nepieciešamas kādas ūdens atpūtas iespējas.

 

Otrajā dienā jaunieši iepazina Olaini un tās vēsturi — sadarbībā ar Olaines vēstures un mākslas muzeju jauniešiem bija iespēja uzzināt vairāk par nesen veiktajiem arheoloģiskajiem izrakumiem un 1. pasaules kara liecībām pilsētvidē, izpētīt Uzvaras līdumu, uzzināt vairāk par X stundu un apskatīt bumbu patversmi, izbraukt cauri pilsētai, pārsteidzot iedzīvotājus, kā arī uzzināt vairāk par pilsētas veidošanos. Jauniešiem bija iespēja apskatīt pilsētu no augšas, ko visi ļoti novērtēja un cer, ka nākotnē ūdenstornis būs pieejams arī publiski. Vakarā jaunieši pulcējās uz biedrības “Māk-onis” organizētu pasākumu “Vakariņas par attīstību”, kurā gan pašvaldības darbinieki jaunatnes jomā, gan paši jaunieši dalījās savā pieredzē un reflektēja par dienā piedzīvoto. Vakarā jaunieši mēroja ceļu līdz Jaunmārupei, lai nakšņotu atpūtas vietā “Karpu dīķis “Kastos””.

 

Trešajā dienā jaunieši pētīja Mārupes novadu — izmēģināja aktīvās atpūtas iespēju – veikbordu, kā arī devās Mārupes novada jauniešu vadītā braucienā pa novadu. Jaunieši apskatīja gan Mārupes centru, jauniešu iecienītās laika pavadīšanas vietas, gan Jaunmārupi, gan Skulti, klausījās jauniešu stāstā par novada izglītības iestādēm, Mārupes vēsturiskajām vietām, sakopto vidi, kā arī jaunatnes jomu — Jauniešu dienu, ko organizē pati Jauniešu dome, sadarbību ar jaunatnes lietu speciālistu un jauniešu centra plānošanas procesu. Vakarā jaunieši devās uz atpūtas vietu “Dūšeļu kempings – laivas”, lai baudītu brīnišķīgu iespēju saulrietu sagaidīt laivās Babītes ezerā.

 

Ceturto dienu jaunieši sāka ar jogas elementiem ezera krastā un devās pētīt Babītes novadu. Babītes novada jaunieši izrādīja vēsturiskās vietas — Sv. Annas baznīcu un tai blakus skaisto sakopto Annas koku skolu, Piņķu baznīcu, kurā notikusi leģendārā Jukuma Vācieša uzruna, pieminekļus un karavīru kapus. Jaunieši izrādīja arī sev iecienītas atpūtas vietas, aktīvās atpūtas iespējas, “RĪGA” zīmi, gājeju-velo tiltu, uz ko nepieciešamas norādes, dažādus ciemus, kas veido savu interesanto kultūras dzīvi, kā arī starptautiskās skolas, ar ko jaunieši lepojas un kam ir nākotnes sadarbības potenciāls.

 

Visos novados jaunieši izvērtēja stiprās puses un izaicinājumus, plānoja, ko paši vēlas uzlabot un ko ieteiks pilnveidot pašvaldībām, uzzināja vairāk par savu un blakus novadiem, kā arī dažādām jauniešu iespējām.

Paldies aktīvajiem dalībniekiem, kas piedalījās visās projekta īstenošanas fāzēs, paldies arī visiem iesaistītajiem un atbalstītājiem. Kopā var paveikt lielas lietas!

Turpmākie jauniešu plāni ir ievērojami - īstenot starptautisku projektu, kurā par konkrētu tēmu velobraucienā dosies jau jaunieši no dažādām valstīm.

Vairāk foto šeit!

 

Projektu īstenoja Brigita Medne, biedrība “Pierīgas partnerība” un jaunieši no visiem trim novadiem. Projekts tika īstenots ar Olaines novada pašvaldības atbalstu jauniešu projektu konkursā, Mārupes novada pašvaldības atbalstu konkursā “Mārupe – mūsu mājas” un dažādu Olaines, Babītes un Mārupes novada organizāciju un iedzīvotāju atbalstu.

 

Sagatavoja: Brigita Medne, 28835009

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)