Olainē izveidota īpaša vieta jauniešiem - “Popkorna skvērs”

18.01.2018

Olaines novada pašvaldība ir radījusi jaunu, īpaši jauniešiem domātu vietu “Popkorna skvēru” Veselības ielā 7, Olainē, pie esošā Jauniešu centra. Tajā ir vieta gan jauniešu kultūras, izglītojošiem un izklaides pasākumiem brīvdabā, gan nesteidzīgām sarunām, žurnālu un grāmatu lasīšanai un vienkārši atpūtai.

““Popkorna skvērs” ir tapis pēc pašu jauniešu iniciatīvas un daudzām sarunām par viņu vēlmēm, vajadzībām un reālajām iespējām. Īpašs prieks, ka mums ir izdevies atrast publiskai vietai piemērotus šūpuļtīklus, jo tā bija viena no galvenajām un grūtāk īstenojamajām jauniešu vēlmēm. Novēlu, lai laukums dod vēl vairāk iedvesmas novada jauniešiem būt aktīviem un īstenot savas idejas,” stāsta attīstības nodaļas vadītājs Kristaps Kauliņš.

 

Projekta laikā ir izbūvēta neliela skatuve ar skatītāju soliņiem, šūpuļtīkli, brīvdabas galda teniss, kā arī grāmatu maiņas punkts. Plānots, ka maijā skvērā notiks pirmie pasākumi. Iecerētas vairākas Olaines jauniešu uzstāšanās, teātra izrādes, dzejas lasījumi un citas aktivitātes, balstoties uz jauniešu vēlmēm un iniciatīvām. Par pasākumiem interesenti varēs uzzināt interneta vietnē http://www.olainesjauniesiem.lv/, Jauniešu centrā un uz pašvaldības informācijas stendiem.

 

Projekta pieteikums „Popkorna skvēra labiekārtošana” (projekta nr. 17-04-AL04-A019.2205-000004) sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības „Pierīgas partnerība” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.—2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 3. kārtā. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu un Olaines novada pašvaldības līdzfinansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

 

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē šeit.

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības „Pierīgas partnerība” mājaslapā un sociālajos portālos.

 

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)