Olainē skolēnu pašpārvaldes aktīvi pilnveido sevi un sadarbojas

27.11.2019

Jau kopš septembra Olaines novada pašvaldība īsteno projektu “Saki JĀ pašpārvaldei”, kas dod iespēju Olaines novada izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldēm pilnveidot savas prasmes un ietekmi, sadarboties savā starpā, dalīties pieredzē un domāt par nepieciešamajiem uzlabojumiem nākotnē. Projekts tiek īstenots visu šo mācību gadu, un tā rezultātā tiks ieviesti sistemātiski atbalsta pasākumi, kā arī vispārēji attīstīta pašpārvalžu darbība.

Projekts tiek īstenots, apzinoties un novērtējot skolēnu pašpārvalžu nozīmi skolēnu izaugsmē un skolu un novada attīstībā. Projektā jau īstenotas vairākas aktivitātes - pašpārvalžu sadarbības apmācības, kurā uzsākts veidot sadarbību un dalīties idejās par turpmākām kopīgām aktivitātēm, kā arī pārrunāta dalībnieku individuālā loma un ieguvumi komandā; individuālās apmācības katrā no izglītības iestādēm, diskutējot par nepieciešamo attīstību skolas līmenī un savstarpējo komunikāciju pašpārvaldē. Visu skolu pārstāvji arī devās pieredzes apmaiņas braucienā, iepazīstot Elejas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes un Jelgavas Skolēnu domes darbību.

Turpmāk projektā paredzētas gan dažādas skolēnu vajadzībās balstītas tematiskās darbnīcas, piemēram, pasākums par laika plānošanu un produktivitāti, gan individuālas aktivitātes skolu līmenī, gan arī savstarpēja sadarbības aktivitāte starp visām skolēnu pašpārvaldēm.

 

Projekts “Saki JĀ pašpārvaldei” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)