Jaunieši no Olaines 1. vidusskolas piedalījās forumā "Cieni sevi un citus internetā"

12.02.2013

5. februārī trīs parlamentārieši (Dita Sisene - 9.kl., Kate Jansone - 9.kl. un Aleksandrs Geržatovičs - 11.kl.) un skolotāja Līga Gulbe  devās uz jauniešu forumu par drošību internetā, kurā piedalījās jaunieši no visas Latvijas.

Forumā vairāki lektori, daži no tiem Latvijā labi pazīstami cilvēki, stāstīja  par to, kā veidot savu tēlu internetā, par interneta ietekmi uz cilvēkiem, par drošību tajā. Man patika tas, ka šīs lekcijas nebija pārāk nopietnas un pamācošas. Tās vairāk bija vērstas uz to, lai mēs aizdomātos, kāds ir mūsu tēls internetā, kā tas var ietekmēt mūsu nākotni, un lai mēs padomātu par to, cik muļķīga  dažreiz izskatās neapdomīga jauniešu rīcība sociālajos tīklos. Uzzināju daudz interesantus faktus par to, kā tieši modernās tehnoloģijas ietekmē cilvēkus, piemēram, datora/telefona spēlīšu dēļ mūsdienās cilvēkiem ir veiklāka reakcija, kas tos padara par labākiem autovadītājiem. Protams, neizpalika arī fakti par tehnoloģiju „tumšo pusi” – tās daudz lietojot zūd cilvēkam tradicionāli piemītošas spējas, cilvēki pamazām degradējas. Iesaistoties diskusijās bija iespēja saņemt nelielas dāvanas no Artūra Medņa, un vienu no tām arī ieguva Aleksandrs, atbildot pareizi uz jautājumu par to, ka facebook būtu trešā lielākā valsts pēc iedzīvotāju skaita, ja tā būtu valsts, protams.
Bija arī darbs grupās, kurā katrai grupai tika iedota tēma saistībā ar internetu, par to bija jāizveido neliela prezentācija un jāprezentē tā visiem foruma dalībniekiem. Ar to arī beidzās šis visnotaļ interesantais un izglītojošais pasākums. 

Olaines 1. vidusskolas 9.klases skolniece,

Dita Sisene

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)