Konkursa "Jauniešu gada balva 2020" uzvarētāji noteikti!

16.12.2020

Jau astoto gadu pēc kārtas Olaines novadā tika izsludināts konkurss „Jauniešu gada balva 2020”, kurā apzināti aktīvākie un talantīgākie Olaines novada jaunieši, un izvērtēti viņu sasniegumi novada attīstībai.

Konkursam varēja pieteikt jauniešu organizāciju, kas darbojas Olaines novada administratīvajā teritorijā, vai jaunieti, kura dzīvesvieta deklarēta Olaines novada administratīvajā teritorijā, vai Olaines novadā esošas izglītības iestādes audzēkni vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kurš atbilst kādai no konkursa nominācijām.

 

Šogad tika noteiktas 8 nominācijas:

 

Gada brīvprātīgais

Gada jauniešu projekts

Gada jaunais sportists

Gada jaunais mākslinieks

Gada jauniešu balsts

Gada jauniešu organizācija

Gada jaunietis - uzņēmējs

Gada jaunietis

 

Līdz ar valstī notiekošajiem procesiem, kas ikviena ikdienu ir nedaudz pamainījuši, šogad saņemtais pieteikumu skaits bija salīdzinoši ar citiem gadiem neliels. Tika iesūtīti 19 pieteikumi sešās nominācijās. Tādas nominācijas kā “gada jaunais sportists” un “gada jaunietis- uzņēmējs” šoreiz palika bez pretendentiem, kas tieši saistāms ar šī gada notikumiem un ierobežojumiem sevi realizēt kā ierasts. Tomēr saņemtie pieteikumi pārējās nominācijās bija gana spēcīgi, lai konkursa izvērtēšanas komisijai būtu jāpiepūlās saprast, kurš pretendents būtu pelnījis uzvaru vairāk par citiem.

Pretendenti šogad bija aktīvi darbojušies katrs savā jomā, par ko mums ir liels prieks, un to arī novērtējam!

Lai gan ikgadējais apbalvošanas pasākums notikt nevarēja kā ierasts, katru jaunieti "jaunatnes atbalsta komanda" devās sveikt individuāli. Ikviens pretendents un vēl jo vairāk uzvarētājs varēja sajuties īpaši šajā sveikšanas brīdī. 

Uzvarētājiem bija sagatavoti arī video sveicieni un motivējošas uzrunas no iepriekšējo gadu uzvarētājiem konkrētā nominācijā.

 

 

Nominācijā “Gada brīvprātīgais” konkursa izvērtēšanas komisija noteica par uzvarētāju Beāti Iju Bērziņu. Tituls “Gada jauniešu projekts” šogad tika piešķirts Daniilam Tolmačovam ar Olaines 2.vidusskolas projektu “Mūzikas studija”. Par uzvaru nominācijā “Gada jaunais mākslinieks” priecājas Lauma Vuškāne. “Gada jauniešu balsts” šogad ir Helēna Marija Jēģere, kura tikai pagājušajā gadā šajā konkursā saņēma titulu gada jaunietis. Konkursa izvērtēšanas komisija novērtēja RTU OTK Audzēkņu pašpārvaldes aktīvo darbību, un piešķīra nomināciju “Gada jauniešu organizācija”. Savukārt, lielāko un gaidītāko titulu “Gada jaunietis” šogad ieguva Santa Kristiāna Zeltiņa.

Šogad veicināšanas balva tika piešķirta Danielai Trubačai par Olaines 2.vidusskolas projektu “Platforma 9 un ¾. Pietura Hogvarts” par inovatīvu projektu, kas popularizē lasīšanu.

Atšķirīgi no citiem gadiem, šogad AS “Olainfarm” noteica savu favorītu, starp visiem pretendentiem simpātiju balvu piešķirot Renāram Miloševskim par aktīvu iesaisti ķīmijas nozares popularizēšanā Olaines novadā, Latvijas mērogā un starptautiski.

 

Ikvienam konkursa izvirzītajam pretendentam sakām lielu paldies par ieguldīto darbu savā attīstībā, Olaines novada popularizēšanā un aktīvo iesaisti sabiedriskajā dzīvē.

Paldies pārējiem šī gada nominantiem- Elīnai Gustai, Darjai Soldatkinai, Marinai Matjušenkovai, Klāvam Balodim, Jeļenai Pisarjonokai, Renātei Burakai.

 

Konkursu organizē Olaines novada pašvaldība

 

Foto: Raimonds Subatovičs

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)