Pasaules jauniešu prasmju dienā iesaka radošus veidus kā apgūt noderīgas prasmes!

15.07.2021

15.jūlijs ir Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) ieviestā Pasaules jauniešu prasmju diena, kurā aktualizē veiksmīgai karjerai nepieciešamo prasmju apguvi. Samsung “Skolēna digitālais IQ” eksperti iesaka radošas aktivitātes jauniešiem, kuras īstenot vasarā, lai nemanāmi trenētu un attīstītu nākotnes profesijās noderīgas prasmes.

enlightenedSarīkot pārgājienu vai tematisko pasākumu draugiem

Padomā, ko interesantu varētu piedzīvot kopā ar draugiem – pārgājienu gar jūru, neierastu izbraucienu ar velosipēdiem vai brīvdabas kino vakaru, un īsteno to. Izplāno pasākuma gaitu, ievies kādu pārsteigumu, uzaicini draugus un vadi pasākumu. Pat ja ideja būs pavisam vienkārša, izejot cauri visiem soļiem līdz tās realizācijai, būsi attīstījis tādas prasmes kā plānošana, radošums un inovatīva domāšana. Uzņemoties atbildību pasākuma laikā, attīstīsi līderības prasmes, turklāt, ja notiks kas negaidīts, būsi izmantojis problēmu risināšanas prasmes.

 

enlightened​Pieņemt tiešsaistes izaicinājumu

Ierastās mācību metodes lai paliek rudenim – arī no izaicinājumiem un sociālo tīklu trendiem var daudz ko iemācīties. Izaicinājumus un trendus atradīsi pēc tēmturiem #izaicinājums vai #challenge, kā arī pēc tā, ko savos sociālo tīklu kontos publicē citi. Izpildi izaicinājumu līdz galam – tā tu attīstīsi pašvadītu mācīšanos un, ja tev radīsies labāka doma par citu izaicinājumu un spēsi tajā iesaistīt arī citus, būsi attīstījis inovatīvu domāšanu, radošumu un līderību. Izvēloties kādu ļoti praktisku izaicinājumu, piemēram, dažādu recepšu izmēģināšanu, attīstīsi iemaņas, kas var pārvērsties jaunā hobijā vai pat nākotnes profesijā.

 

enlightened​Radīt saturu digitālajā vidē

Pamēģini dažādos veidos uzlabot sevis uzņemtās fotogrāfijas, samontēt interesantus video vai vizualizēt savas domas, izveidojot digitālo plakātu. Izmanto dažādas lietotnes savā telefonā un “spēlējies” ar tām, radot saturu. Tādējādi attīstīsi digitālās prasmes un laiku, ko pavadi, izmantojot telefonu, padarīsi lietderīgu.

 

enlightened​Atrisināt ikdienišķu problēmu

Pavēro, kas tev ikdienā traucē. Varbūt drēbju skapī pārāk ilgi neturas kārtība vai rīta saule iespīd tieši sejā. Izdomā pēc iespējas vairāk veidus kā situāciju mainīt un, izanalizējot katru, izvēlies labāko un izdari to. Būsi attīstījis problēmu risināšanas prasmes, radošo domāšanu un būsi uzlabojis savu ikdienu. Šogad problēmu risināšanas prasmes palīdz attīstīt arī Samsung “Skolēna digitālais IQ” programma - jaunieši meklē risinājumus sabiedrībā aktuālai problēmai, tiešsaistē pavadītā laika sabalansēšanai.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)