Par drošākām mācībām klātienē

07.09.2021

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) publisko video klipu “Drošākas mācības klātienē”, kurā skolēniem un skolotājiem draudzīgā veidā atgādināts - lai  rudeni turpinātu ar mācībām klātienē, tieši vakcinācija ir visdrošākais veids, lai līdz minimumam samazinātu saslimšanas iespējas pašiem un maksimāli pasargātu no inficēšanās apkārtējos. 

Klips tapis sadarbībā ar Vides filmu studiju -  režisori Unu Cekuli un idejas autori Ilzi Lagzdiņu. “Filmējot jauniešu kopīgo darbošanos, vēlējamies radīt vieglu un rotaļīgu noskaņu. Klipa ideju iedvesmoja Kristers (arī īstajā vārdā Kristers) - aktīvs puisis, kas brīvajā laikā spēlē futbolu un kopā ar draugiem uz velosipēdiem, kā pats saka, exploro (no angļu valodas - izzina) apkārtni. Turklāt, ar “Skolēnu vasaras nodarbinātības” projekta starpniecību, pats pelna arī savus iekrājumus,” klipa tapšanu komentē Ilze.

 

Klipa varoņus – skolēnus – atveido jaunieši no Bauskas, Vecsaules un Iecavas, savukārt skolotājas lomā iejutusies Daiga Eimusa, kas ir skolotāja arī dzīvē un strādā Bauskas Valsts ģimnāzijā. “Piekritu piedalīties, jo šķita interesanti izbaudīt filmēšanas procesu, un man patika arī klipa ideja – es redzu, cik svarīga jauniešiem ir iespēja būt kopā, apmeklēt ballītes, koncertus un kaut vai aiziet uz kino. Ja kāds no kompānijas nav vakcinēts, viss kļūst daudz sarežģītāk. Es uzticos mediķiem un viņu ieteikumiem – pati savakcinējos, tiklīdz bija tāda iespēja,” saka Daiga Eimusa.

 

Izglītības un zinātnes ministrija jau akcentējusi, ka līdztekus citiem drošības pasākumiem –  regulārai informēšanai, distances ievērošanai, higiēnas prasību ievērošanai un personas veselības stāvokļa uzraudzībai - vakcinēšanās ir viens no efektīvākajiem  Covid-19 infekcijas ierobežošanas pasākumiem. Augustā vidējā vakcinācijas aptvere Latvijā vecumā grupā no 12 līdz 15 gadiem ir 19%, vecuma grupā 16 līdz 17 gadiem – 34%, starp 18 gadu vecumu sasniegušajiem – 52%, bet vecuma grupā 19 līdz 24 gadiem – 50%

 

Video iespējams noskatīties: https://www.youtube.com/watch?v=k3juImDwZAg&t=1s 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)