BTA Pump Track Čempionāts 2021 – Olaines posms un fināls

24.09.2021

18. septembrī Olaines asfalta velotrasē norisinājās noslēdzošais 3. posms Latvijas "BTA Pump Track" Čempionātam. Kā arī - fināla braucieni starp labākajiem no visiem trim posmiem (Cēsis, Grobiņa, Olaine), noskaidrojot ātrākos šī gada braucējus - čempionus katrā braucamrīku un vecuma grupā.

Jaunais sporta veids pulcēja aktīvā dzīvesveida piekritējus ar dažādiem braucamajiem – velo, skrituļslidām, skrituļdēļiem, kā arī skrejriteņiem. Braucēji trīs vecuma grupās sacentās par labākā trases laika uzstādīšanu. Sacensībās Olainē piedalījās 139 entuziastiski braucēji gan sieviešu, gan vīriešu grupās no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām (Olaines, Valmieras, Mārupes, Cēsīm, Liepājas, Jelgavas u.c.). Sacensībās startēja gan mazi bērni (jaunākajam braucējam - 4 gadi), gan viņu vecāki un vecvecāki (vecākajam braucējam – 54 gadi), gan arī profesionāli sportisti – katrs savā grupā, savstarpēji nekonkurējot.

 

Bez šaubām, spraigākā cīņa norisinājās starp pieredzējušākiem braucējiem, kas saglabāja intrigu līdz pat pēdējam brīdim, it īpaši, fināla braucienos, kur tika noskaidroti šī gada čempioni. Viskuplākajā skaitā sacensībās startēja velo grupas pārstāvji. Profesionālo velo braucēju grupā savas spējas asfalta velotrasē iemēģināja viens no vadošajiem Latvijas BMX braucējiem Helvijs Babris, kurš rezultātā izcīnīja gan Olaines posma uzvaru, gan čempiona titulu. Helvijs uzstādīja trases ātrāko apļa laiku – 17,20 sekundes. Otrās vietas ieguvējs (velo pro grupā) atpalika par nieka 0,20 sekundēm. Lielu atsaucību pasākums izraisīja arī bērnu un jauniešu BMX klubu pārstāvjiem un braucējiem, kas arī ieradās izmēģināt jaunā formāta sacensības un uzstādīja titulētus ātruma laikus.

 

“BTA Pump Track” Čempionāts ir pavisam jauns sporta veida sākums. Šāda veida sacensības Baltijā tiek rīkotas pirmo sezonu. Pagājušajā gadā tika veikts izmēģinājuma pasākums, kas rezonējās ar lielu atsaucību. 2021. gadā sacensību ietvaros tika realizēti trīs posmi – Cēsīs, Grobiņā un Olainē. Nākamgad tie solās būt vairāk. Mērķis ir neapstāties un turpināt apvienot arvien vairāk braucējus, iesaistīt aktīvā dzīvesveida kustībā, rīkot vēl citus pasākumus, dodot iespēju ikvienam pārbaudīt savas prasmes, iesaistīties un gūt jaunu pieredzi.

Olaines posma sacensības rīkoja Olaines Sporta centrs sadarbībā ar biedrību “For Better” un apdrošināšanas akciju sabiedrību “BTA Baltic Insurance Company”, nodrošinot bezmaksas dalību ikvienam.

 

   

Vairāk fotogrāfijas no pasākuma atrodamas: www.olaine.lv

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)