FLEX 2021-2022 Latvia

07.09.2020

Iepazīsties ar iespējām, ko piedāvā FLEX apmaiņas programma!

Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā un „American Councils for International Education” ir priecīgi aicināt skolēnus piedalīties FLEX apmaiņas programmā. Šo apmaiņas programmu sponsorē ASV Valsts departaments, un tās mērķis ir dot iespēju talantīgiem un zinātkāriem Latvijas skolēniem 2021–22 mācību gadu dzīvot Amerikas viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā BEZ maksas.
 
Kas ir FLEX programma?
FLEX programmu izveidoja Amerikas Savienoto Valstu Kongress 1992. gadā. Tika izveidota pilnībā finansēta vidusskolēnu apmaiņas programma uz Amerikas Savienotajām Valstīm gada ietvaros. Šobrīd, savā divdesmit septītajā gadā, FLEX programma ir nodrošinājusi stipendijas vairāk nekā 28,000 vidusskolēniem no Eiropas, Eirāzijas un Vidusāzijas. Programmas mērķis ir veicināt starpkultūras izpratni starp Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotājiem un reģiona valstīm. Katrs stipendijas saņēmējs dzīvos vienu gadu, kādā no ASV viesģimenēm un mācīsies Amerikas vidusskolā.
Skolēni ar invaliditāti tiek aicināti piedalīties konkursā. Katru gadu aptuveni 20 skolēni ar invaliditāti dodas uz ASV FLEX programmas ietvaros. Skolēniem ar invaliditāti ir jāatbilst tiem pašiem kritērijiem kā citiem programmas dalībniekiem.
 
Kurš var pieteikties programmai?
 
Konkursam var pieteikties skolēni, kuri atbilst sekojošiem kritērijiem:
• ir Latvijas valsts pilsonība;
• dzimuši laika posmā no 2003. gada 15. jūlija līdz 2006. gada 15. jūlijam;
• šobrīd mācās 9. vai 10. klasē;
• apgūst angļu valodu skolā;
• atbilst prasībām ASV vīzas saņemšanai un, nav pavadījuši Amerikā ilgāk par 3 mēnešiem pēdējo piecu gadu laikā.
 
Ko sedz stipendija?
• Turp - atpakaļ iekšzemes un starptautisko ceļojumu (no mājām uz ASV un atpakaļ)
• Nelielu ikmēneša pabalstu, lai palīdzētu skolēniem piedalīties sabiedriskajās aktivitātēs un iegādāties nepieciešamās personīgās mantas
• Dzīvošanu ASV viesģimenē vienu gadu
• Mācības ASV vidusskolā
• Programmas ietvaros organizētie informatīvie pasākumi, tostarp, pirms programmas sagatavošana un atkārtota sagatavošana
• Aktivitātes organizētas ASV kopienās, programmas ietvaros
• Medicīnisko apdrošināšanu, izņemot iepriekš zināmām slimībām un zobārstniecībai
Kas NAV iekļauts?
• Visas izmaksas, kas saistītas ar pases izgatavošanu/atjaunošanu un saņemšanu
• Personīgās izmaksas, papildus ikmēneša pabalstam stipendijas ietvaros
• Papildus bagāžas izmaksas
 
Interesenti, kuri atbilst noteiktajām prasībām, tiek aicināti aizpildīt tiešsaistes pieteikuma formu: discoverflex.org/apply no 2020. gada 1. septembra līdz 15. oktobrim!
 
Kas notiek pēc tiešsaistes pieteikuma formas aizpildīšanas?
Atlases komisija izvērtēs saņemtos pieteikumus un izvēlēsies pusfinālistus 2020. gada novembrī. Nākamajā konkursa kārtā, pusfinālisti saņems detalizētāku pieteikuma formu, kārtos angļu valodas prasmju pārbaudi, esejas pārbaudījumu, kā arī piedalīsies intervijā ar American Councils pārstāvjiem. Pretendenti programmai var pieteikties tikai vienu reizi tiešsaistē, un var piedalīties tikai vienā intervijā. Līdz ar apstiprinājumu dalībai FLEX programmā, finālisti, rezervisti, un viņu vecāki saņems tālāku informāciju, kas palīdzēs sagatavot visu nepieciešamo aizbraukšanai. Dalībniekiem ir oficiāli jāapstiprina sava dalība apmaiņas programmā, rakstiski par to paziņojot FLEX programmas pārstāvim, kā arī jānodrošina visus prasītos papildus dokumentus. Dalībniekiem jāpārliecinās, ka viņu pasēm ir atbilstošs derīguma termiņš, un nepieciešamības gadījumā tās jāatjauno. FLEX programmas pārstāvji sniegs norādījumus un atbalstu ASV vīzas saņemšanas procesā.
 
Kas organizē šo programmu?
American Councils for International Education organizē kandidātu izvērtēšanu, atlasi, informatīvos pasākumus, un ceļojumu dokumentus FLEX programmas ietvaros. American Councils ir starptautiska bezpeļņas organizācija, dibināta 1974. gadā ar mērķi uzlabot sapratni starp valstīm un veicināt sadarbību ar izglītības projektiem
 
Kur es varu uzzināt vairāk?
Online:
https://lv.usembassy.gov/lv/education-culture-lv/flex-program-lv/
http://discoverflex.org
E-pasts: flex.lv@americancouncils.org
Facebook: www.facebook.com/flexlatvia

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)