Skolēnu nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā Olaines novadā

Vasaras brīvlaikā skolēni ne tikai atpūtās, bet arī strādāja!

Šogad pirmo reizi no 1. jūlija līdz 23. augustam Olaines novada pašvaldība īstenoja skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumus. Kopumā vasarā strādāja 60 Olaines 1. vidusskolas, Olaines 2. vidusskolas un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas audzēkņi. Katrs skolēns strādāja 4 stundas dienā (nepilnu darba dienu) 2 nedēļu garumā un par to saņēma atlīdzību valstī noteiktās minimālās stundas tarifa likmes apmērā par faktiski nostrādātajām stundām. Jaunieši strādāja Olaines Vēstures un mākslas muzejā, Olaines Kultūras centrā un tā struktūrvienībās Olaines un Gaismu bibliotēkā, Olaines Sporta centrā, PII “Dzērvenīte”, PII “Zīlē”, SPII “Ābelīte”, a/s ”Olaines ūdens un siltums”, bērnu un jauniešu sociālā atbalsta centrā “Olaks”. Veicamie darbi bija dažādi: uzkopšana, teritorijas labiekārtošana, pasākumu plānošana, bukletu veidošana, izstāžu izkārtošana, dokumentu un grāmatu kārtošana, palīdzība darbā ar bērniem u.c.
 

Gan skolēni, gan iestādes kopumā ir apmierināti ar vasaras darbu. Aizpildot anketu par vasaras nodarbinātību, lielākā daļa skolēnu norādīja, ka ir ieguvuši jaunas prasmes un atsvaidzinājuši zināšanas dažādās jomās. Daži no jauniešiem atzīmēja, ka ieguvums ir lietderīgi pavadītais laiks, citi, ka ir uzlabojušās valodas un komunikācijas prasmes. Tā kā lielākajai daļai skolēnu šī bija pirmā pieredze strādājot, daudzi saprata kādus darbus viņi gribētu vai negribētu veikt turpmāk. Vairums jauniešu izteica vēlmi strādāt arī nākamgad, jo pēc skolnieces teiktā: „Tas aizrauj, vari iegūt jaunas iemaņas un pieredzi, kā arī draugus.”

 

Arī iestāžu darbinieki uzskata, ka vasaras darbs bija lietderīgs, jo skolēniem deva iespēju izmēģināt savus spēkus dažādu uzdevumu izpildē un, savukārt, iestādes ieguva palīgus, kas palīdzēja sezonas darbos un izdarīja lietas, kas bija iecerētas, bet darbinieku aizņemtības dēļ nebija izdarītas.

 

Agnese Kalniņa,

Jaunatnes lietu speciāliste

 

 

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)