Noslēgušies skolēnu vasaras darbi Olaines novadā!

Šovasar jau otro gadu pēc kārtas no 30.jūnija līdz 22.augustam Olaines novadā norisinājās skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumi, kuros kopumā piedalījās 51 Olaines novada skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem. Strādājošie skolēni nāca no visām trim mūsu novada skolām – Olaines 1.vidusskolas, Olaines 2.vidusskolas un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas. Katrs skolēns strādāja 4 stundas dienā (nepilnu darba dienu) 2 nedēļu garumā un par to saņēma atlīdzību valstī noteiktās minimālās stundas tarifa likmes apmērā par faktiski nostrādātajām stundām. Liels prieks ir ne tikai par strādājošajiem skolēniem, bet arī par pašvaldības iestādēm, kas spēja rast darba vietas sava novada jauniešiem, kopumā tās bija 8 iestādes – Olaines Sporta centrs, Olaines Kultūras centrs, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, PA „Olaines sociālais dienests”, PII „Ābelīte”, PII „Magonīte”, PII „Zīle” un Pieaugušo izglītības centrs. Darba pienākumi bija dažādi, piemēram, zaļās teritorijas uzkopšana, asistēšana iestāžu darbiniekiem, pasākumu organizēšana, noliktavu kārtošana, grāmatu šķirošana, afišu līmēšana, izstāžu sagatavošana, radošo darbnīcu vadīšana, dekoru gatavošana un daudzi citi darbiņi.

Kā jau sportiskai pilsētai pienākas, visvairāk jauniešu pieteicās tieši darbam Olaines Sporta centrā, kur meitenes palīdzēja sporta pasākumu organizatorei veidot dažādus sportiskus pasākumus, bet puiši piedalījās abu pilsētas stadionu un slidotavas uzturēšanā un sakārtošanā.

Gan skolēni, gan iestāžu darbinieki atzinuši, ka šāda vasaras darbu programma ir ļoti lietderīga abām iesaistītajām pusēm. Aptaujātajiem jauniešiem savs vasaras darbs ir paticis un ar problēmām vai negatīvām emocijām nav saskārušies, tieši otrādi – jaunieši atzīst, ka darbs viņiem sagādājis ne tikai papildus kabatas naudu, bet arī iegūtas vērtīgas zināšanas un jauna pieredze, ko izmantot arī turpmāk. Arī iestāžu darbinieki stāsta, ka jaunieši darbus veikuši ļoti labi un apzinīgi un bijis liels prieks sastrādāties ar jaunajiem kolēģiem. 

 

Ieva Rokule

jaunatnes lietu speciāliste

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)