2015.gada vasarā Olaines novada pašvaldības iestādēs strādāja 60 skolēni

Jau trešo gadu pēc kārtas, Olaines novada skolēniem tika dota iespēja nopelnīt naudiņu un iegūt jaunas prasmes un zināšanas, strādājot kādā no Olaines novada pašvaldības iestādēm. Jūlija un augusta mēnešos 60 skolēniem no novada izglītības iestādēm, vecumā no 15 līdz 17 gadiem, bija iespēja strādāt 2 nedēļas pa 4 stundām dienā un saņemot valstī noteikto  pusaudžu minimālo stundas tarifa likmi, kas pirms nodokļu nomaksas ir 2,477 EUR.

 

Strādājot novada bērnudārzos un sporta būvēs, skolēnu veicamie pienākumi pārsvarā saistījās ar iestāžu labiekārtošanas un tīrīšanas darbiem, savukārt citi skolēni labprātāk strādāja kādā no novada bibliotēkām, kultūras namiem, muzejā vai bērnu un jauniešu sociālā atbalsta centrā.

 

Paši skolēni atzīst, ka ir forši pastrādāt kādu laiciņu vasaras brīvlaikā, jo tā var iegūt naudu, lai iegādātos to, ko pašam ļoti gribās. Kā arī skolēni uzskata, ka šādā veidā viņi lietderīgi pavada savu laiku un iemācās kaut ko jaunu, ko iepriekš nekad nebija darījuši.

 

Arī Olaines novada pašvaldības iestāžu darbinieki ir apmierināti par skolēnu veikumu vasaras brīvlaikā. Skolēni strādājuši tik veikli un labi, ka brīžiem darāmo darbiņu pat aptrūcies, kā arī komunikācija ar skolēniem ir bijusi jauka un draudzīga.

 

Arī 2016.gada vasarā skolēniem būs iespēja strādāt, tādēļ sekojiet līdzi aktuālajai informācijai mājas lapās www.olaine.lv un www.olainesjauniesiem.lv.

 

Ieva Rokule

Olaines novada pašvaldības

jaunatnes lietu speciāliste 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)