Vasaras brīvlaikā skolēni ne tikai atpūšas, bet arī strādā!

Jūlijā un augustā 60 skolēniem no novada izglītības iestādēm vecumā no 15 līdz 17 gadiem bija iespēja strādāt 2 nedēļas 4 stundas dienā kādā no Olaines novada pašvaldības iestādēm. Skolēniem tika noteikta stundas tarifa likme- 2,55 EUR pirms nodokļu nomaksas.

 

 

 

Strādājot novada sporta būvēs, skolēnu veicamie pienākumi pārsvarā bija iestāžu labiekārtošanas un tīrīšanas darbi. Tie jaunieši, kas vēlējās attīstīt savas organizatoriskās un komunikācijas prasmes, palīdzēja pasākumu organizatoriem Sporta centrā, Kultūras centrā, Jauniešu centrā “Popkorns” un Bērnu un jauniešu sociālā atbalsta centrā “Olaks”. Savukārt citi skolēni izvēlējās strādāt kādā no novada bibliotēkām, muzejā vai Sociālās aprūpes centrā.

 

Paši skolēni atzīst, ka ir labi pastrādāt kādu laiciņu vasaras brīvlaikā, jo tā var iegūt naudu, lai iegādātos to, ko pašam ļoti gribas. Ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka šādā veidā viņi lietderīgi pavada savu brīvo laiku un iegūst jaunas prasmes.

Arī iestāžu darbinieki uzskata, ka vasaras darbs ir lietderīgs, jo dod iespēju skolēniem izmēģināt savus spēkus dažādu uzdevumu izpildē.

 

Sakām paldies visiem, kas godprātīgi pildīja darbu. Īpaši vēlamies izcelt: Ediju Ausēju, Anastasiju Artemjevu, Eduardu Riekstiņu, Aleksandru Aleksejevu, Nataliju Markvarti, Signi Valentīnu Jejsu, Mariju Patrīciju Jurēviču, Gretu Vilāni, Sindiju Šmiti, Līnu Vilāni, Anniju Elīnu Dūku, Maksimu Mirmanovu un Elīnu Fedoroviču.

 

Šis bija jau ceturtais gads, kad pašvaldība īstenoja skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumus. Par nākamā gada skolēnu nodarbinātības iespējām sekojiet līdzi aktuālajai informācijai www.olainesjauniesiem.lv

 

 

Agnese Kalniņa

Olaines novada pašvaldības

jaunatnes lietu speciāliste 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)