2017.gada vasara

 

Jūlijā un augustā 60 skolēniem no novada izglītības iestādēm vecumā no 15 līdz 17 gadiem bija iespēja strādāt 2 nedēļas 4 stundas dienā kādā no 8 Olaines novada pašvaldības iestādēm. Skolēniem tika noteikta stundas tarifa likme- 2,60 EUR pirms nodokļu nomaksas.

 
 

Jaunieši strādāja Olaines Sporta centrā, Olaines Kultūras centrā, Olaines Vēstures un mākslas muzejā, Bērnu un jauniešu sociālā atbalsta centrā “Olaks”, PII „Dzērvenīte”, PII „Zīle”, Olaines 1. vidusskolā un Olaines Jauniešu centrā “Popkorns”. Darba pienākumi bija dažādi, piemēram, zaļās teritorijas uzkopšana, asistēšana iestāžu darbiniekiem, pasākumu organizēšana, noliktavu kārtošana, grāmatu šķirošana, radošo darbnīcu vadīšana un daudzi citi darbiņi.

 

Strādājot muzejā, jauniešiem bija iespēja piedalīties arheoloģiskajos izrakumos. Muzeja vecākais speciālists Māris Ribickis par skolēniem doto iespēju uzsvar: “Jaunieši guva unikālu pieredzi reāli piedaloties izrakumos pieredzējuša arheologa vadībā. Viņi bija ļoti rūpīgi un izrādīja lielu interesi. Uzskatu, ka šis izaicinājums skolēniem deva pieredzi un labu ieskatu muzeja speciālistu darbā.”

 

Paši skolēni atzīst, ka ir labi pastrādāt kādu laiciņu vasaras brīvlaikā, jo tā var iegūt naudu, lai iegādātos to, ko pašam ļoti gribas. Ne mazāk svarīgi ir arī tas, ka šādā veidā viņi lietderīgi pavada savu brīvo laiku un iegūst jaunas prasmes.

 

Sakām paldies visiem, kas godprātīgi pildīja darbu. Darba devēji īpaši vēlas izcelt: Valēriju Sprinģi, Aleksandru Zverevu,  Anastasiju Kolodinu, Maiju Osīti, Artūru Ņikitinu, Santu Ļaksu-Timinsku, Aleksandru Afanasjevu, Danu Matuzoni, Patrīciju Paulu Lankovsku, Ritvaru Gailīti, Agnesi Ritumu, Kristiānu Miglinieku, Alīnu Vanagu, Viktoriju Specovu, Varvaru Kasperoviču, Luīzi Strari, Aleksandru Lankovski un Vinetu Santu Margeviču.

 

Šis bija jau piektais gads, kad pašvaldība īstenoja skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumus. Par nākamā gada skolēnu nodarbinātības iespējām sekojiet līdzi aktuālajai informācijai www.olainesjauniesiem.lv.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)