OLAINĒ NOTICIS 1. JAUNIEŠU FORUMS

20.04.2018

17.aprīlī Olaines 1.vidusskolā norisinājās Olaines novada Jauniešu forums, kurš pulcēja 120 dalībniekus- jauniešus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lēmumpieņēmējus un pašvaldības darbiniekus.

Foruma veiksmes atslēga bija pašu jauniešu ieinteresētība. Lielu darbu pasākuma sagatavošanā ieguldīja Olaines novada Jauniešu domes pārstāvji, to piepildot ar savām idejām. Tas, ka uz forumu pieteicās vairāk jauniešu nekā sākotnēji bija iecerēts, parāda viņu aktīvo attieksmi.

Atklājot forumu, klātesošos sveica Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs: “Patiess prieks, ka gribat iesaistīties ideju izstādē nevis formāli vai dekoratīvi, bet rīkojoties. Mums ir svarīgs jauniešu viedoklis un redzējums.”

 

Darba grupās neformālā gaisotnē diskutējot par veselīgu un drošu dzīvesveidu, jauniešu informētību, izglītības iespējām, jauniešu iespējām pagastā un pieejamo atbalstu uzņēmējdarbībai, dalībnieki bija tik aizrāvušies, ka atvēlētā 1,5 stunda situācijas izvērtēšanas un priekšlikumu izstrādei likās par īsu.

Formālo daļu noslēdza katras darba grupas prezentācijas par izdiskutēto tēmu. Jaunieši ne tikai ar aizrautību izklāstīja izstrādātās idejas, bet arī uzsvēra “Lai situācija mainītos, jābūt komandai, kas idejas realizē. Mēs, jaunieši, esam gatavi būt par šo komandu!”. Izstrādātās rekomendācijas tiks apkopotas un atspoguļotas plānošanas dokument “Olaines novada jaunatnes politikas stratēģija 2019.-2025.gadam” izstrādē.

Noslēgumā jauniešus iedvesmoja improvizācijas teātra aktieris, mediju cilvēks, dziesmu tekstu rakstnieks un repa mūziķis Artūrs Jenots, kurš rosināja katram meklēt savu ceļu dzīvē.

Olaines novada pašvaldība izsaka pateicību visiem foruma dalībniekiem par aktīvo iesaisti, Olaines novada izglītības iestādēm par veiksmīgo sadarbību un Olaines novada Jauniešu domei, biedrībai “Pierīgas partnerība” un piesaistītajiem ekspertiem par veiksmīgo foruma norisi.

 

Projekts “LOCAL ACTION YOUTH” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)