„Ēnu dienas” Olaines novada pašvaldībā

19.02.2013

 

Trešdien, 13. februārī, „Ēnu dienas” ietvaros Olaines novada pašvaldībā viesojas 9 ēnas. Skolēni ēnoja ne tikai pašvaldībā, bet arī tās iestādēs- Olaines vēstures un mākslas muzejā un PII „Dzervenīte”. Visas dienas garumā ēnām bija iespēja iepazīties ar pašvaldības speciālistu darbu.

 

„Ēnu dienas” sākumā skolēni tika informēti par Olaines novada pašvaldības struktūru un funkcijām, iepazīstināti ar nesen izveidoto pašvaldības mājas lapas darbu jauniešiem. Pēc sarunas ar domes priekšsēdētāja vietnieci I. Purviņu jaunieši devās iepazīt speciālistu darbu.
Lielākajai daļai no ēnām bija iespēja piedalīties arī Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē.

 

Atgādinām, ka janvārī ikvienam skolniekam bija iespēja pieteikties par ēnotāju Olaines novada pašvaldībā un tās iestādēs. ”Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)