Projekta "Ideāls jauniešu centrs" rezultātu izstāde

25.10.2013

No 24.10. līdz 9.11. Olaines Vēstures un mākslas muzeja mazajā zālē būs apskatāma jauniešu apmaiņas projekta "Ideāls jauniešu centrs" rezultātu izstāde. Uzzini kādam jābūt ideālam jauniešu centram, kādi ir proejkta rezultāti, kā Olaines novada jauniešiem veicās projektā, kādi ir galvenie projekta ieguvumi, kāds izskatās jauniešu iztēlotais ideālais jauiešu centrs.

Projekta rezultātu prezentācija notika 24. oktobra pēcpusdienā neformālā diskusija „Kafija ar politiķiem” ietvaros. Olaines Vēstures un mākslas muzejā uz tikšanos bija ieradušies 6 Olaines novada deputāti, 9 pašvaldības un pašvaldības iestāžu darbinieki un 22 jaunieši, lai neformālā gaisotnē pārrunātu dažādus jauniešiem aktuālus jautājumus., tai skaitā jauniešu centra izveides iespēju.

Jaunieši no neformālās grupas „Sinerģija”, kas ar pašvaldības atbalstu partnerībā ar Slovākijas jauniešiem realizēja projektu „Ideāls jauniešu centrs”, bija sagatavojuši interaktīvu prezentāciju par projekta rezultātiem. Tas ļāva dalībniekiem vēlāk efektīvāk iesaistīties diskusijā par jauniešu iniciatīvu centra izveides iespējām Olainē.

Pēc ievada daļas diskusijas dalībnieki sēdās pie sarunu galdiem, lai uzklausītu viens otru un kopīgi rastu risinājumus problēmām. 

 

Jauniešu iniciatīvu centra (JIC) izveides iespējas Olainē.

Pagājušajā gadā diskusijas dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka mums ir nepieciešams JIC. Šogad klātesošie tika informēti par jauniešu apmaiņas projekta „Ideāls jauniešu centrs” rezultātu- ideāla jauniešu iniciatīvu centra koncepciju, un šoreiz tika vairāk diskutēts par to, kur Olainē varētu atrasties JIC un kādām būtu jābūt nākamajām darbībām, lai JIC projekts tiktu realizēts.

Pēc lielām diskusijām par to, kurā vietā varētu atrasties JIC, tika secināts, ka tai vajadzētu būt atsevišķai ēkai, jo tad ne tikai iekšpusi, bet arī mājas ārpusi būs iespējams veidot jauniešus piesaistošu. Atsevišķa māja jauniešiem nodrošinātu neatkarības sajūtu, kas šajā vecumā ir ļoti svarīga. Kā vispiemērotākā vieta tika izvēlēta Jelgavas iela10. Izskanēja ideja, ka, iespējams, jauniešu centru varētu būvēt kopā ar Tehniskās jaunrades centru (2 atsevišķas iestādes vienā ēkā). Pašlaik šis virziens Latvijā un pasaulē kļūst arvien populārāks, bet Olainē vēl netiek attīstīts.

Lai virzītu ideju par JIC, tika nolemts prezentēt jauniešu apmaiņas projekta „Ideāls jauniešu centrs” rezultātu- ideāla jauniešu iniciatīvu centra koncepciju deputātiem kādā no domes sēdēm.

 

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija [paziņojums] atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)