Olaines novada Jauniešu dome viesojās Liepājas un Saldus jauniešu centros

29.01.2014

Lai uzzinātu kādi jauniešu centri ir Latvijā, 24. janvārī jaunizveidotā Olaines novada Jauniešu dome un jaunieši no Olaines 1. vidusskolas, Olaines 2. vidusskolas, Olaines Mehāniskas un tehnoloģijas koledžas, Olaines Jauniešu padomes, Māk-oņa kopīgi devās uz Jauniešu iniciatīvu centru „Šķūnis” un Liepājas jauniešu māju.

Ko mēs redzējām?

Sākumā apskatījām Jauniešu iniciatīvu centru „Šķūnis”. Tas ir ļoti plašs, sastāv pat no 2 mājām. Viena mājas daļa ir vecais „Šķunis”, kas darbojas jau vairākus gadus, tur jauniešiem tiek piedāvātas dažādas brīvā laika aktivitātes: galda spēles, galda teniss, galda futbols, gaisa hokejs u.c. Savukārt otrā daļa uzsākusi savu darbību ir tikai 2012. gadā. Tajā ir skaistas plašas telpas, kas ir piemērotas semināriem, lekcijām un apmācībām, kā arī ir mūzikas istaba, kas arī ir aprīkota ar mūzikas instrumentiem. Tur ir arī iespēja nakšņot, tāpēc ērti var rīkot pasākumus uz vairākām dienām.

 

Tālāk devāmies uz Liepājas jauniešu māju, kura tika atklāta tikai pagājušogad. Centrā ir plaša, gaiša un moderni iekārtota centrālā telpa, kurā arī norit lielākā daļa aktivitāšu. Arī šeit bija mūzikas istaba, kur jaunās grupas var nākt spēlēt, jo ir nodrošināti arī dažādi mūzikas instrumenti. Arī Olaines muzikālākie jaunieši tos iemēģināja. Jaunieši kā centra lielāko plusu uzsvēra to, ka katru dienu notiek interesantas aktivitātes: pasākumi, apmācības, koncerti. Centrā valdīja tik patīkama atmosfēra, ka mums nemaz negribējās doties prom.

Mēs aizvadījām ļoti interesantu un piepildītu dienu smeļoties idejas ideālajam jauniešu centram. Paldies jauniešu centriem par pozitīvajām emocijām!

 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)