Atskats uz jauniešu apmācībām „Out of frame”

25.03.2014

Skolēnu pavasara brīvlaikā 19. – 21.martā astoņiem Olaines novada jauniešiem kopā ar Salaspils un Ikšķiles novadu jauniešiem bija iespēja piedalīties neformālās izglītības apmācībās par līderības un komandas darba prasmju attīstību „Out of frame”, kas norisinājās viesu namā Debesu Bļoda, Ogres novadā. Trīs dienu laikā jaunieši apguva zināšanas un prasmes par komandas veidošanu, aktīvu līdzdalību, līderību, kā arī kopīgi ģenerēja jaunas idejas par jauniešu iespējām novados.

Pirmā apmācību diena tika veltīta tam, lai jaunieši viens ar otru iepazītos un veiksmīgi strādātu kopā vienā komandā. Pirmās dienas noslēgumā jaunieši arī piedalījās saliedējošā aktivitātē „Latvijas NEtalantu šovs”, kur katrai dalībnieku grupai bija jāveido priekšnesums par talantu, kas pilnīgi un galīgi viņiem nesanāk.

Apmācību otrā diena tika aizvadīta divās daļās: pirmajā daļā jaunieši izprata, ko nozīmē aktīva līdzdalība un motivācija, kā arī jaunieši meklēja sevī tās lietas, kas viņiem liek būt līderiem, bet dienas otrajā daļā jauniešiem bija jāīsteno savas idejas praktiskās darbībās, vadot radošo eksāmenu. Radošajā eksāmenā jaunieši tika sadalīti darba grupās, kurām bija jāizstrādā aktivitātes, kas saistītas ar dažādām tēmām, piemēram, veselīgs dzīvesveids, jaunieši ar īpašām vajadzībām, pieaugušo un jauniešu saliedēšana, latviešu un krievvalodīgo jauniešu saliedēšana, tādējādi uzlabojot savas līderības un vadīšanas prasmes.

Trešajā dienā jauniešiem bija iespēja izklāstīt savus nākotnes plānus un rast savām idejām kompanjonus, kā arī jaunieši atklāti izvērtēja citu dalībnieku idejas.

Apmācību beigās jaunieši saņēma apliecinājumu par dalību neformālās izglītības apmācībās „Out of frame”, daudziem no jauniešiem šīs bija pirmās šāda veida apmācībās, tāpēc tās bija jo īpaši svarīgas.

Liels paldies jāsaka visiem jauniešiem, kas ņēma aktīvu līdzdalību šajās apmācībās, kā arī paldies Olaines, Ikšķiles un Salaspils novadu pašvaldībām, kas uzņēmās apmācību organizēšanu.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)