Dokumentālā filma “Caur adatu”

30.09.2014

26.septembra vakarā Olaines kultūras namā pulcējās vairāk kā 70 jauniešu, lai kopīgi noskatītos dokumentālo filmu “Caur adatu”, ko radījuši Edgars Aivars un Artūrs Lapinskis, kas guvuši plašu atpazīstamību visā Latvijā, pateicoties savam youtube.com kanālam edart.tv.

Uz filmas izrādi bija ieradušies arī paši filmas veidotāji un galvenais varonis – bijušais narkomāns Edijs, kas nu jau pusotru gadu nelieto narkotiskās vielas un ir uzsācis citu dzīvi pēc 6 gadu pavadīšanas atkarībā. Filma “Caur adatu” ikvienam parādīja skarbo narkomāna dzīves realitāti – duršanos, zagšanu, vandīšanos pa miskastēm, lai iegūtu nododamo metālu, tiesas darbus un citas nejaukas lietas. Filma ikvienu skatītāju neatstāja vienaldzīgu, par to liecināja skaļās ovācijas un aplausi, kad pēc filmas beigām uz skatuves paradījās galvenais varonis Edijs – nedaudz samulsis, smaidīgs, bet galvenais, ka skaidrs un vesels, par ko ikvienam bija liels prieks.

Atbildot uz dažādiem jautājumiem, Edijs aicināja ikvienu jaunieti apdomāties un nekad, nekad nesākt lietot narkotikas, jo to ir tik viegli sākt, bet apstāties gandrīz ir neiespējami. Edija gadījums ir viens no retajiem, viņš pats atzīst, ja nebūtu Edgara un Artūra, kas viņu ikdienā veselu gadu filmēja un bija ar viņu kopā, tas nebūtu bijis iespējams. Tagad Edija dzīvē viss ir pamazām nokārtojies, viņš atsācis sportot, ir dabūjis darbu un mīļoto meiteni, bet citiem viņa bijušās kompānijas draugiem nav tā paveicies, šī pusotra gada laikā 5 no tiem ir miruši spēka gados un tikai savas muļķības dēļ.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)