Ēnu diena Olaines novada pašvaldībā

12.02.2015

Jau četrpadsmito reizi visā Latvijā notika karjeras izglītības pasākums jauniešiem Ēnu diena, kas šogad norisinājās 11.februārī. Arī Olaines novada pašvaldībā, Olaines Sporta centrā un Olaines Kultūras centrā viesojās kopumā 6 ēnas.

Tika ēnots Olaines domes priekšsēdētājs Andris Bergs, pašvaldības grāmatvede Vita Ozola, Olaines Sporta centra direktors Juris Kalniņš un Olaines Kultūras centra direktore Linda Vagale.

Olaines novada pašvaldības grāmatvede Vita Ozola ar savu ēnu Laumu Deģi (Rīgas Valsts 3.ģimnāzija)

 

Kopumā skolēni atzina, ka noteikti ir vērts piedalīties Ēnu dienas pasākumos, jo tieši šādā veidā var uzzināt sīkas nianses par interesējošo profesiju. Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolniece Lauma, kas ēnoja grāmatvedi Vitu Ozolu, atzina, ka iepriekš par pašvaldības darbu īsti neko nezināja, bet pateicoties Ēnu dienai viņa uzzināja ļoti daudzas lietas gan par grāmatveža darba pienākumiem, gan arī iepazinās ar pašvaldības struktūru un sniegtajiem pakalpojumiem kopumā.

 

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs ar ēnām - Mazenu Zibara (Olaines 2.vidusskola) un Edvardu Siliņu (Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža)

 

Mazens, kas ēnoja Olaines novada domes priekšsēdētāju Andri Bergu, nonāca pie secinājuma, ka ir jābūt ļoti, ļoti zinošam un pilnīgi visam ir jāseko līdzi, kas notiek pašvaldībā, iestādēs un novadā, lai varētu strādāt šādā amatā. “Interesanti un reizē sarežģīti likās tas, ka domes priekšsēdētājam vajag izspriest un novirzīt ikvienu jautājumu attiecīgajām nodaļām, lai tur darbs tiktu turpināts tālāk pie šī jautājumu,” tā saka Mazens, runājot par iegūtajām Ēnu dienas atziņām.

 

Olaines Kultūras centra direktores ēna Viktorija šajā dienā ne tikai redzēja direktores darba ikdienu, bet arī piedalījās Sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejā, kur deputātiem tika prezentēts jautājums saistīts tieši ar Olaines Kultūras centru. Vērojot to visu no malas Viktorija saka: “Kad prezentē jautājumu deputātiem ir kārtīgi jāpārzina sava lieta, kā arī stingri jāpastāv par sevi un saviem darbiniekiem.”

 

Olaines Sporta centra direktors Juris Kalniņš ar savu ēnu Valēriju Jevstigņejevu (Olaines 2.vidusskola)

 

Uzdodot jautājumu par to vai skolēni nākotnē vēlētos strādāt profesijā, kuru šajā dienā ēnoja, jaunieši nav viennozīmīgi. Tomēr visi kā viens atzīst, ka Ēnu diena viņiem ir ļoti patikusi un visi ir ieguvuši papildus zināšanas par ēnojamo profesiju.

 

 

Atgādinām, ka ikvienam skolēnam bija iespēja pieteikties par ēnotāju Olaines novada pašvaldībā un tās iestādēs. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)