Olaines novada jaunie uzņēmēji plāno uzsākt zeķu modes revolūciju

11.03.2015

Krists Indrišonoks un Aleksandrs Geržatovičš ir divi Olaines novada jaunieši, kas tikko kā realizējuši savu ilgi loloto ideju – atvēruši savu uzņēmumu “Karma Sock” un sākuši ražot unikāla dizaina zeķes ar kurām plāno mainīt zeķu valkāšanas tradīcijas visā Latvijā, kļūstot tām par stilīgu ārējā izskata aksesuāru! 

Jau mācoties Olaines 1.vidusskolā un darbojoties skolēnu mācību uzņēmumos, abi jaunieši sapratuši, ka pavisam noteikti viņi vēlās atvērt savu uzņēmumu un ražot savas idejas. Jau vidusskolas laikā puiši paspēja atvērt 3 mācību uzņēmumus, kas darbojās mūzikas, telefonu aplikāciju un lekciju pasniegšanas nozarēs.

 

Jaunie uzņēmēji Aleksandrs Geržatovičš un Krists Indrišonoks

 

Pašiem par lielu pārsteigumu savu pirmo nopietno uzņēmumu viņi atvēruši uzreiz gadu pēc vidusskolas absolvēšanas, uzsākot savas studentu gaitas un iesaistoties Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Biznesa inkubatorā. Puiši atzīst, ka tieši Biznesa inkubatoram būtu jāsaka vislielākais paldies par viņu nopelniem, jo inkubatora radošajā vidē, kur katru otro nedēļu kopā sanāk vismaz 20 Kristam un Aleksim līdzīgi domājoši jaunieši, viņi gūst iedvesmu un pieredzi viens no otra, kā arī tiekas ar nozares speciālistiem un biznesa guru. Puiši stāsta, ka tieši regulārās tikšanās un savu paveikto darbiņu prezentācijas citiem jauniešiem liek strādāt patstāvīgi un motivēti doties līdz savam mērķim.

 

Iesākumā Kristam un Aleksim nav bijušas konkrētas idejas, ko ražot, taču vēlme kļūt priekšniekiem pašiem sev nerima. Krists stāsta, ka bija domas par snovborda ķiverēs iebūvētām videokamerām, ziemas platmalēm un vēl citām lietām. Bet ideja par stilīgu zeķu ražošanu atnāca pati par sevi, jo Baltijas valstīs tā īsti neviens tādas neražo un veikalu plauktos izvēle bieži vien ir tikai starp svītrainām vai vienkrāsainām zeķēm.

 

Pirmais "Karma Sock" produkts - Rīgas zeķe

 

Pašlaik pārdošanā nonācis “Karma Sock” pilotprojekts – “Rīgas zeķe”, ar kuru plānots piesaistīt plašu sabiedrības uzmanību. Bet plāni ir lieli un puišu nākotnes vīzija ir izlaist vismaz 10 dažādus zeķu dizainus, kas varētu ieņemt patstāvīgu vietu lielākajos apavu veikalos Latvijā un Baltijā. Jautājot vai plānos ir izveidot Olaines novadam veltītu zeķu dizainu, Aleksis atbild, ka šāds dizains viņiem ir padomā, bet pirms tam ir jāsaprot vai pēc šādām zeķēm būs pieprasījums.

 

Ja arī tevi interesē, kā mūsu novada puišiem veicas ar zeķu biznesu, tad noteikti seko līdzi “Karma Sock” lapai facebook.com - www.facebook.com/karmasock.

 

 

Ja arī tu zini kādu apņēmīgu, talantīgu vai nopelniem bagātu jaunieti vai arī pats esi viens no viņiem un uzskati, ka par to būtu jāuzzina visiem, tad droši raksti ziņu uz e-pastu ieva.rokule@olaine.lv. Leposimies ar saviem novadniekiem!

 

 

Rakstu sagatavoja:

Ieva Rokule

Olaines novada pašvaldība

Jaunatnes lietu speciāliste

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)