Noslēgušās apmācības jauniešiem „Out of frame”

23.03.2015

Skolēnu pavasara brīvlaikā Ogres novadā, viesu namā „Debesu bļoda” satikās 24 jaunieši no Salaspils, Ikšķiles un Olaines novadiem, lai rastu izpratni par aktīvu līdzdalību pašvaldības darbā, pilnveidotu līderības prasmes un uzlabotu prasmes efektīvi strādāt komandā.

Apmācību procesu vadīja piedzīvojumu organizācijas „Lūzumpunkts” pieredzējušie neformālās izglītības treneri – Lauma Žubule un Valters Melderis. Kā atzīst apmācību vadītāja Lauma: „Ir liels prieks redzēt, cik aktīvi un motivējoši darbojas jaunieši Ikšķiles, Olaines un Salaspils pašvaldībās. Un tas ir tikai brīnišķīgs piemērs tam, ka lai veiksmīgi varētu notikt jauniešu aktīva līdzdalība ir nepieciešami gan paši jaunieši, kuriem ir iekšējs dzinulis un vēlme īstenot savas idejas, kā arī atbalstoši jaunatnes darbinieki.” 

Jaunieši ir gandarīti par dalību apmācībās, jo pavasara brīvdienas ir pavadītas lietderīgi un kopā ar līdzīgi domājošiem jauniešiem no kaimiņu novadiem, kā arī ir iegūta izpratne par aktīvas līdzdalības nozīmīgumu un iedvesma daudzām idejām, kuras īstenot tuvākā nākotnē savās pašvaldībās.

 

Kate: Apmācību “Out of frame” sākumā šķita, ka neko jaunu neuzzināšu, bet apmācību laikā patiešām iemācījos strādāt grupā ar dažādiem cilvēkiem. Kā arī es ļoti daudz ko esmu secinājusi par savu pozīciju un darbību grupā, kā arī izsecināju lietas, kuras man vēl vajag uzlabot. Man ļoti patika aktivitāšu norise, bija iespēja izteikties un papildināt citus. Apmācības piedāvāja dažādas nodarbības, spēles un ļoti garšīgu ēdienu. Uzskatu, ka šādām apmācībām noteikti jāturpinās arī nākamajos gados.

Mazens: Šāda veida pasākumi noteikti ir jāizmanto visiem jauniešiem, jo ir iespēja ne tikai iepazīties un gūt pieredzi no citu novadu jauniešiem, bet šādā veidā var iepazīt sava novada jauniešus. Personīgi es piedalījos šajās apmācībās arī pagājušajā gadā un tad sapazinos ar savu skolas biedru, kā rezultātā mēs tagad esam labākie draugi. Apmācības “Out of frame” ļauj izpausties un dod iespēju iedvesmoties, lai nākotnē darītu labākas lietas savā un citu cilvēku labā.

Alīna: Man ļoti iepriecināja tas, ka apmācību atmosfēra bija ļoti brīva, maksimāli nepiespiesta un vienkārši brīnišķīga – bija ļoti viegli veikt komandas uzdevumus šādā atmosfērā. Apmācību vadītāji spēja arī pievērsties katram dalībniekam individuāli, kas, manuprāt, palielināja apmācību efektivitāti. Sākumā mani satrauca tas, vai būs pietiekami daudz laika, lai iepazītos, taču apmācību beigās visi bija jau pietiekami saliedēti. Ļoti forši arī tas, ka piedalās jaunieši no citiem novadiem, jo tā mēs varam uzzināt citu domas par Olaines novadu, kā arī uzzināt citu novadu pieredzi.

Ilze: Arī es uzskatu, ka apmācībās valdīja gaiša, sirsnīga un draudzīga atmosfēra, tāpēc bija viegli atbrīvoties un sastrādāties. Vislabāk man patika lielās misijas brauciens uz Ogri, kur mums, apmācību dalībniekiem, tika dota iespēja darīt kaut ko labu un iepriecināt citus. Apmācībās “Out of frame” jaunieši gūst daudz jaunu zināšanu, jaunus draugus, kā arī pavada lietderīgi laiku, tāpēc es domāju, ka ir obligāti jāturpina rīkot šādas apmācības arī nākošajos gados – šīm apmācībām pat būtu jākļūst par ikgadēju tradīciju.

 

 

Vairāk bildes no apmācībām meklē šeit

 

Apmācības organizēja Olaines, Salaspils un Ikšķiles novadu pašvaldības.

 

 

Ieva Rokule

jaunatnes lietu speciāliste

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)