Zemes stunda 2015

30.03.2015

28.martā laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība, valdība tika aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā, tieši tāpēc Olaines Vēstures un mākslas muzejs kopā ar Olaines novada Jauniešu domi iesaistījās akcijā “Zemes stunda 2015”.

Pasākuma laikā jaunieši ne vien izslēdza apgaismojumu, bet arī diskutēja un apkopoja veidus, kādā mēs ikviens varam taupīt elektroenerģiju un ikviens izveidoja savu mazo apņemšanos, ko plānot pildīt arī nākotnē.

Pasākumu paspilgtināja gan muzikāli pārsteigumi no Olaines novada jauniešiem, gan silta tēja un viktorīna par Zemes stundu un zaļo domāšanu.

 

Vairāk bildes no pasākuma šeit

 

 

Nezini, kas ir Zemes stunda?

Zemes stunda ir starptautisks pasākums, kura dalībnieki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu marta pēdējās sestdienas vakarā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Simboliskās akcijas mērķis ir aktualizēt klimata pārmaiņas un popularizēt elektroenerģijas taupīšanu ikdienā. Zemes stundu organizē Pasaules Dabas fonds. Pirmo reizi Zemes stunda notika Sidnejā 2007. gada 31.martā , kad to aizsāka Pasaules Dabas fonda (WWF) Austrālijas nodaļa, apkārtējās vides aktīvistu grupa un laikraksts Sydney Morning Herald. Pēc aprēķiniem, 2007. gada Zemes stunda samazināja Sidnejas elektroenerģijas patēriņu 2,1 — 10,2% robežās šīs stundas laikā, piedaloties 2,2 miljoniem cilvēku.

Vairāk: www.pdf.lv

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)