Noslēdzies divus gadus ilgais jauniešu starptautiskais projekts

11.05.2015

Aprīļa vidū Olaines novada pašvaldība piedalījās starptautiskā projekta "Handbook of positive European Citizen" ("Pozitīva Eiropas pilsoņa rokasgrāmata") noslēguma vizītē Polijas pilsētā Radomsko.

Projekta mērķis ir Eiropas pilsoņa identitātes stiprināšana caur dažādu valstu pieredzi jauniešu vidū. Projekts tiek īstenots no 2013. gada, un šī bija ceturtā projekta tikšanās vizīte (pirmā tikšanās noritēja Ungārijā, otrā – tepat Olainē un trešā – Lielbritānijā). 

 

Noslēguma projekta tikšanās vizīte noritēja Polijā no 16. līdz 19. aprīlim, kurā astoņiem jauniešiem no Olaines 1. vidusskolas un Olaines 2. vidusskolas bija iespēja dalīties pieredzē un diskutēt par jautājumiem, kas saistīti ar līdzdalību dažādos līmeņos. Projekta vadošais partneris ir Polijas pilsētas Radomsko pašvaldība, kas sadarbībā ar 3 pašvaldībām – Olaines novada pašvaldību (Latvija), Mako pašvaldību (Ungārija) un Linkolna pašvaldību (Lielbritānija) – organizēja projekta aktivitātes.
Projekta rezultātā izveidos rokasgrāmatu, kas atspoguļos iegūto pieredzi un atziņas pēc visām četrām tikšanās vizītēm Eiropas pilsoņu vidū. Tā tiks izdota četrās valodās un būs pieejama ne tikai projekta dalībniekiem, bet arī citiem interesentiem, kā arī tiks izveidota projekta mājas lapa.
 
Projektu īstenoja Eiropas Savienības programmas "Eiropa pilsoņiem" (2007-2013) apakšpasākuma "Sadraudzības pašvaldību iedzīvotāju tikšanās" ietvaros, un tā kopējais budžets ir 66 000 EUR.
 
Ilze Mazure
Olaines novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja un ekonomiste

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)