Olaines novada Jauniešu diena’16

30.08.2016

27.augustā Olaines Mežaparkā vairāki simti jauniešu un citi interesenti visas dienas garumā apmeklēja Olaines novada Jauniešu dienu, kas šogad norisinājās jau sesto gadu pēc kārtas.

 

Jauniešu diena aizsākās ar SK8 un BMX sacensībām, kas norisinājās Olaines skeitparkā, un jau par tradīciju kļuvušajām foto-velo orientēšanās sacensībām “Pilsētas medības 2016”. Jauniešu dienas sportiskās sacensības organizēja Olaines Sporta centrs un ar to rezultātiem vari iepazīties mājas lapā www.olainessports.lv.

 

Tiem, kuri vēlējās Jauniešu dienu izbaudīt aktīvi, iespēju netrūka. Nezūdošajai vērtībai – alpīnisma sienai, šogad pievienojās 12,5 metrus augstas Jēkaba kāpnes. Uzkāpšana tajās prasīja gan lielu spēku, gan drosmi. Daudzi apmeklētāji izmēģināja līdzsvaru ejot pa lenti, kā arī vēroja slackline paraugdemonstrējumus. Šī gada jaunums bija slackline konkurss, kurā dalībnieki sacentās, kurš ilgāk noturēsies uz lentas. Uzvarētājs bija ļoti priecīgs, saņemot slackline komplektiņu. Apmeklētājus aizrāva arī “Apokalipses jātnieku” ērmriteņi. Drosmīgākie braucēji izmēģināja arī vairāk kā 2 metrus augsto ērmriteni. Minoties bija iespēja ne tikai pārvietoties, bet ar īpašo „homo ecos:” rieteni arī “uzmīt” ābolu sulu.

 

Pilsētnieki ar interesi vēroja izstādi "Sirreālā Olaine", kura ir tapusi jauniešu projekta ietvaros. Tiem, kuri paši vēlējās, ko radīt, bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā “Krāsas elpa”, veidojot “ātro mākslu” ar krāsas aerosolu palīdzību.

 

Visa vecuma apmeklētājus aizrāva Jauno fiziķu skolas eksperimenti. Gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie vēlējās pamēģināt, kā ir noturēt rokās uguni, kā arī citus aizraujošos eksperimentus.

 

Padomāts tika arī par pasākuma mazākajiem apmeklētājiem – bērniem bija iespējama piedalīties “Sapņu Birojs” organizētajā miniJauniešu stūrīša radošajās darbnīcās, kā arī valodu centra „Let’s” piedāvātajās aktivitātēs. Arī Valsts policija bija parūpējusies par dažādām bērniem saistošām aktivitātēm.

 

Projekta “Radi! Dari! Spēlē!” ietvaros notika video “Apsveikums Olainei 50.jubilejā” filmēšana, kurā pie īpaša banera jebkurš interesents varēja izteikt savu vēlējumu pilsētai. Bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Olaini un iegūt jauku balviņu lielformāta spēlē „OLAINE”. Jauniešu centrā varēja noskatīties jauniešu veidoto īsfilma “Olaine jauniešu acīm”. To var noskatīties arī te.

 

Estrādes daļu atklāja Olaines Kultūras centra Popgrupa "DOMINO". Turpinājumā GREENTRIALS puiši lika elpai aizrauties. Velo šova laikā skatītāji tika pārsteigti ar lieliskiem, neaizmirstamiem un ekstrēmiem trikiem. Jauniešu dienas’16 galvenais mākslinieks OZOLS jeb Ģirts Rozentāls kārtīgi iekurināja publiku, izpildot gan savas jaunās dziesmas, gan par klasiku kļuvušo dziesmu „Rajons”. Jauniešu diena noslēdzās naktī, jo par kustīgiem ritmiem rūpējās mūsu pašu DJ Oakhill.

 

 

Jauniešu dienas foto galerija.

 

Visas dienas garumā apmeklētāji varēja piedalīties dažādās ātrajos konkursiņos un iegūt balvas no mūsu lielākā atbalstītāja AS Olainfarm, kā arī bija iespēja piedalīties Instagram konkursā un laimēt suvenīru komplektu.

 

Milzīgs paldies Olaines Sporta centram, Olaines Kultūras centram, Olaines Pieaugušo izglītības centram, biedrībai Māk-onis, AS Olainfarm, SIA Olaines ķīmiskā rūpnīca BIOLARS, Jauno fiziķu skolai,  Apokalipses jātniekiem, SlacklineLV, homo ecos:, Valodu centram Let’s, Sapņu Birojam, Valsts policijai, Olaines pašvaldības policijai, Greentrials puišiem, Ozola komandai, DJ OAKHILL, brīvprātīgajiem un visiem pārējiem, kas padarīja šo dienu tik īpašu.

 

Tiekamies Olaines novada Jauniešu dienā’17!

 


Projekta "Radi! Dari! Spēlē" aktivitātes īstenotas Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)