Olaines novada Jauniešu diena’13

06.09.2013

31. augustā jau trešo gadu pēc kārtas pašvaldība Olaines Mežaparkā rīkoja Jauniešu dienu, kuras aktivitātes kuplā skaitā baudīja ne tikai jaunieši, bet arī bērni un pieaugušie. Nu jau par tradīciju kļuvušajos svētkos visas dienas garumā bija izveidota plaša programma, lai ikviens apmeklētājs varētu atrast kādu aktivitāti sev.

Dienu atklāja „Izaicini sevi” virvju šķēršļi. Ļoti lielu atsaucību guva zemās virves un aptuveni 100 metrus garais trošu nobrauciens, kas šogad sākās estrādē. Bija arī daudz drosminieku, kas mēģināja noiet pa slackline, kas bija 6 metrus virs zemes, uzkāpt 12,5 metrus augstajās Jēkaba kāpnēs un uzbūvēt pēc iespējas augstāku torni no kastēm. Vienai no dalībniecēm izdevās sasniegt rekordu, kāpjot pa kastēm, salikt vertikālu torni no 25 kastēm, aptuveni 6,5 metru augstumā.

 

Foto orientēšanās sacesībās „Olaine toreiz un tagad!” 14 komandas rādīja, cik labi pazīst Olaini. Dalībniekiem vajadzēt atpazīt Olaines vietas ne tikai tā kā tās izskatās tagad, bet kā tās izskatījās pirms daudziem gadiem.

 

95 minūšu laikā 175 dalībnieki saņēma atstarotājus piedaloties Akcijā „95 metri par Latviju”, kas tika rīkota par godu Latvijas 95. gadadienai. Dalībnieki 95 metrus pārvarēja dažādi: skrēja, skrituļoja, brauca ar riteņiem un skeitdēļiem.

 

Emocija sita augstu vilni amizantajā „SUMOBOLA” turnīrā 3 pret 3, kurā sacentās 14 komandas. „Sumobols” tika spēlēts pēc futbola principiem, tikai dalībnieki tika ieģērbti sumo tērpos, kas ievērojami apgrūtināja dalībnieku pārvietošanos.

Lielu atsaucību no bērnu puses guva spēļu kaujas un mūzikas darbnīca, kur Ritma apvienības „PULSA EFEKTS” puišu vadībā varēja izmēģināt dažādas bungas. Ap 150 interesentu darbojās radošajā darbnīcā, kur ādas rokassprādzēs varēja iededzināt sev vēlamo, kā arī izvedot draudzības rokassprādzi.

Skatītāji bija sajūsmināti par extrēmajiem trikiem ar velosipēdiem, ko veica „Greentrials Bike Tour” puiši.

Vakara daļu atklāja ar pozitīvo enerģiju uzlādētie Sun Quay. GunchaBeatbox & Matīss Repsis iekustināja publiku un kā solīja klausītājiem radīja patīkamu atmosfēru smaidus sejās. Vakaru turpināja sapņainais trio Audience Killers. Jauniešu dienu noslēdza DJ Egons Reiters, kura lieliskās mūzikas vadībā aktīvākie iedzīvotāji diskotēkā dejoja līdz pat 2 naktī.

Olaines novada pašvaldība saka lielu paldies Olaines Kultūras centram, Olaines Sporta centram, Olaines Vēstures un mākslas muzejam, Olaines Jauniešu padomei, Bērnu un jauniešu sociālā atbalsta centam „Olaks” un A/S „Olaines ūdens un siltums” un jo sevišķi visiem brīvprātīgajiem palīgiem par kopā radītajiem svētkiem.

 

Uz tikšanos nākamgad!

Agnese Kalniņa,

jaunatnes lietu speciāliste 

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)