Olaines novada Jauniešu diena'14

02.09.2014

30.augustā jau ceturto gadu pēc kārtas Olaines Mežaparkā kopā pulcējās simtiem novada iedzīvotāju, lai kopīgu svinētu Olaines novada Jauniešu dienu ar daudz un dažādām aktivitātēm visas dienas garumā un lielisku mūziku vakara izskaņā. Baudīt pasākumu bija ieradušies ne tikai jaunieši vien, kuplā skaitā piedalījās arī bērni un pieaugušie. 

Svētki tika atklāti ar orientēšanās sacensībām, ko organizēja nevalstiskā organizācija Olaines Jauniešu padome. Sacensību laikā komandām bija nepieciešams atrast atzīmētos kontrolpunktus pilsētas teritorijā, tur nofotografēties un pēc iespējas ātrāk nokļūt atpakaļ Mežaparkā. Jau par tradīciju kļuvušās alpīnisma aktivitātes Jauniešu dienā bija ļoti apmeklētas, daudzi vēlējās uzkāpt klinšu kāpšanas sienā un nolēkt „brīvajā kritienā” no 10m augstuma, arī nobrauciens no estrādes ēkas pāri skatītāju sēdvietām pulcēja ne mazāk interesentu. Šogad īpašs akcents tika likts uz pasākuma kultūras sadaļu, apmeklētājiem bija iespēja apskatīt jauno fotogrāfu darbu izstādi, kas tapusi pateicoties AS Olainfarm. Pārsteigums bija Audiodušas no biedrības Ascendum, kurās varēja ērti iekārtoties un ļauties dzejas un stāstu baudījumam. 

Īpaši liela piekrišana bija arī lokšaušanai, kur profesionāla lokšavēja Pētera Gribuļa vadībā katrs varēja iemācīties kā pareizi rīkoties ar loku un bultu. Jauniešu biedrības Māk-onis darbnīcā „Dzērvju ieleja” bija iespējams ne tikai uzlocīt kādu origami dzērvīti, bet arī iepazīties ar biedrības ideju un mērķi par jauniešu iniciatīvu centra izveidi Olaines novadā. Radošajā darbnīcā, kas tapusi pateicoties Olaines Vēstures un mākslas muzejam, apmeklētāji no mākslīgajiem ziediem varēja veidot galvas rotas, kas simbolizēja viņu vasaras piedzīvojumus, bet darbnīcā „Spēļu kaujas” bija iespēja uzspēlēt neierastas un pat nekad neredzētas galda spēles.

Protams, arī šajos svētkos neiztika bez sportiskās sadaļas, bet šoreiz tas bija kaut kas neierastāks – Lielās Balvas izcīņa. Jauniešu dienā Olaines Sporta centrs noskaidroja ātrākos un izveicīgākos Olaines novada Lielās Balvas laureātus. Visas dienas garumā apmeklētājiem bija iespēja nobildēties AS Olainfarm sagādātajā fotostendā.

Par izklaidējošo programmu rūpējās iluzionists Robijs Trankalis, kas ar maģijas palīdzību neatstāja vienaldzīgu nevienu skatītāju. Ar skaistu un melodisku muzikālo priekšnesumu apmeklētājus priecēja Anita Intaite ar grupu. Kā patīkams un atmiņā paliekošs pārsteigums bija koncerts, ko sniedza mūsu novadnieki – mūziķi un brāļi Krists un Kārlis Indrišonoki. Vēlāk uz estrādes skatuves kāpa Jauniešu dienas īpašie viesi – grupa Gain Fast, kas ar gan vecajiem labajiem gabaliem, gan jauniem hītiem pieskandināja Mežaparku. Par Jauniešu dienas diskotēkas sadaļu rūpējās pieredzējušais DJ Oakhill jeb mūsu pašu novadnieks Raivo Eihenbergs, kas lika visiem kustēties līdz pat 2 naktī.

Olaines novada pašvaldībai pasākuma organizēšanā palīdzēja Olaines novada Jauniešu dome, Olaines Jauniešu padome, biedrība Māk-onis, mediju grupa TVolaine.lv, Olaines Sporta centrs, Olaines Kultūras centrs, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Olaines pašvaldības policija, AS „Olaines ūdens un siltums”, kā arī īpašs paldies AS Olainfarm un Picu Darbnīcai par atbalstu.

 

Olaines novada Jauniešu dienas'14 video vari aplūkot šeit.

Vairāk bildes no pasākuma šeit.

 

Uz tikšanos nākamgad!

Ieva Rokule

Jaunatnes lietu speciāliste

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)