Olaines novada Jauniešu diena’15

25.08.2015

22.augustā Olaines Mežaparkā vairāki simti jauniešu visas dienas garumā apmeklēja Olaines novada Jauniešu dienu, kas šogad norisinājās jau piekto gadu pēc kārtas.

Jauniešu diena aizsākās ar SK8 un BMX sacensībām, kas norisinājās Olaines skeitparkā, un jau par tradīciju kļuvušajām velo foto orientēšanās sacensībām “Pilsētas medības 2015”. Jauniešu dienas sportiskās sacensības organizēja Olaines Sporta centrs un ar to rezultātiem vari iepazīties mājas lapā www.olainessports.lv.

 

 

Šogad Olaines novada Jauniešu diena izcēlās ar lielu skaitu aktivitāšu, kuru idejas un realizācijas autori bija paši Olaines novada aktīvie jaunieši. Piemēram, sapņu ķērāju darbnīcā, iemācīties veidot savu sapņu ķērāju mācīja novadniece Una Auzāne, bet hennas tetovējumos zīmēja olainietes Erna Marija Poča, Viktorija Jupatova, Sandra Gromova, Viktorija Šeršņeva un Beāte Balode. Jāsecina, ka henna mūsu novadā ir ļoooti aktuāla, jo ar to vēlējās izdaiļoties gandrīz katra pasākuma apmeklētāja.

 

 

Nezūdošajai vērtībai – alpīnisma aktivitātēm, kuras šogad organizēja Olaines 1.vidusskolas alpīnisma pulciņa dalībnieki, blakus pievienojās slackline spriegoto virvju meistarklases un longboard dēļu braukšanas izmēģinājumi, kas guva īpašu uzmanību no pasākuma apmeklētājiem.

 

 

Padomāts šogad tika arī par pasākuma mazākajiem apmeklētājiem – bērniem bija iespējams spēlēt tādas milzu galda spēlēs kā Cirks, Dambrete un Jenga, kā arī piedalīties mūsu sadarbības partnera SIA “Sapņu Birojs” organizētajā miniJauniešu stūrīša radošajās darbnīcās. Mazie varēja ne vien celt sapņu pilis un cietokšņus, bet arī izveidot savu unikālo kastīti, kuru paņemt līdzi uz mājām.

 

 

Par militāro disciplīnu un dažādu šķēršļu pārvarēšanu šogad rūpējās Olaines Vēstures un mākslas muzeja lieliskā komanda, kura jauniešiem lika iejusties kaujinieciskā garā. Biedrība Māk-onis bija izveidojusi photovoice izstādi, kurā runājot caur bildēm Olaines jaunieši stāstīja, kā būt jaunietim un kā būt jaunietim Olainē! Iespēju lidot sagādāja Orbitron atrakcija.

 

Visas dienas garumā apmeklētāji varēja piedalīties dažādās ātrajos konkursiņos un iegūt balvas no mūsu lielākā atbalstītāja AS Olainfarm, kā arī bija iespēja piedalīties Instagram konkursā un laimēt suvenīru komplektu.

 

Vakara programmu estrādē atklāja Street Warriors ielu vingrotāju šovs, kas rādīja elpu aizraujošu trikus un lika skudriņām skriet pār kauliem. Muzikālās sadaļas dalībnieki, mūsu vietējie jaunieši Viktorija Jansone un Chris Noah, pierādīja, ka Olaines novadā aug nākamie pasaules līmeņa dziedātāji. Vakara gaitā publiku iekačāja arī hip hop mākslinieks Edavārdi un spridzeklīgu punktu uz i pielika grupa Triana Park. Jauniešu diena noslēdzās vien nakts vidū, jo par kustīgiem ritmiem rūpējās mūsu pašu DJ Sun Lay un DJ Oakhill.

 

Milzīgs paldies Olaines Sporta centram, Olaines Kultūras centram, Olaines Vēstures un mākslas muzejam, biedrībai Māk-onis, AS Olainfarm, SlacklineLV, SIA “Sapņu Birojs”, JJ LongBoards, Olaines 1.vidusskolas alpīnisma pulciņam, Unai Auzānei, Olaines pašvaldības policijai, AS “Olaines ūdens un siltums” un visiem pārējiem, kas padarīja šo pasākumu par labāko Olaines novada Jauniešu dienu kāda jebkad bijusi.

 

Vairāk bilžu no pasākuma šeit

Video no pasākuma meklē šeit

 

Tiekamies Olaines novada Jauniešu dienā’16!

 

Ieva Rokule

jaunatnes lietu speciāliste

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)