Kafija ar politiķiem’16

25.10.2016

Strukturētais dialogs “Kafija ar politiķiem” Olaines novadā kļuvusi par tradīciju un 20. oktobrī Olaines novada jaunieši, deputāti, pašvaldības un iestāžu darbinieki kopā sanāca jau piekto gadu pēc kārtas. 

Pagājušajā gadā pasākuma norises vieta bija neierasta – neremontētas telpas Veselība ielā 7, taču šīs vietas izvēle nebija nejauša. Bija paredzēts, ka šajās telpās tiks atvērts Olaines Jauniešu centrs. Tā arī notika. Šī gada 20. februārī tika atvērts Olaines Jauniešu centrs “Popkorns”. Tāpēc arī šoreiz “Kafija ar politiķiem” notika Veselības ielā 7, bet telpās, kas nu ieguvušas pavisam citu izskatu.

 

Šī gada tēma bija Olaines Jauniešu centrs “Popkorns” pēc 5 gadiem. Kāds tas būs pēc 5 gadiem?!

·         Jauniešu centram būs pilnas slodzes darbinieks, kas darbosies kā atbalsta persona, virzot pašu jauniešu iniciatīvas. Lielākā daļa aktivitātes būs pašu jauniešu organizētas.

·         Regulāri notiks pieredzes apmaiņas pasākumi gan ar Latvijas jauniešu centriem, gan partneriem ārvalstīs.

·         Jauniešu centrā regulāri darbosies brīvprātīgie, būs piesaistīti brīvprātīgie no Eiropas Brīvprātīgā darba.

·         Par Jauniešu centru zinās ikviens Olaines jaunietis. Tas būs labi reklamēts: informācija tiks nodota tiekoties aci pret aci, ejot uz skolām pie parlamentiem un pie vecāko plašu skolēniem, aicinot klases pie sevis uz Jauniešu centru, rīkojot pasākumus ārpus centra, veidojot “Popkorna” žurnālu.

·         Jauniešu centram būs lielākas telpas, lai piesaistītu vairāk jauniešus. Telpas būs dalītas zonās- mierīgā un aktīvā-, lai atbilstu jauniešiem ar dažādām interesēm.

·         Jauniešu centram būs jauniešiem piemērots pagalms.

 

Liels paldies jāsaka Olaines novada Jauniešu domes jauniešiem, kas iejutās diskusiju vadītāju lomās – Ketijai Černikai, Andrim Krūmiņam, Beātei Balodei un Tomam Priedoliņam. Kā arī liels paldies visiem, kas atvēlēja savu laiku un ieradās uz šo pasākumu.

 

“Kafija ar politiķiem” ir metode, kuras galvenais mērķis ir veicināt jauniešu un lēmumu pieņēmēju (deputātu, pašvaldības darbinieku, iestāžu vadītāju) savstarpējo dialogu. Tas ir īpaši organizēts un sagatavots pasākums, kurā pie kafijas un tējas tasēm tiek pārrunāti kādi noteikti jauniešiem aktuāli temati, uzklausīti viens otra viedokļi un kopā radītas jaunas idejas vai meklēti risinājumi jau esošām problēmām.

 

Bildes no pasākuma šeit!

 

Agnese Kalniņa

Olaines novada pašvaldības

Jaunatnes lietu speciāliste

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)