Jauniešu starptautiskie stāsti

02.02.2015

29.janvāra vakarā vairāk kā 30 jaunieši bija sapulcējušies Olaines Kultūras nama mazajā zālē, lai klausītos iedvesmojušus stāstus par dažādiem projektiem dažādās valstīs no mūsu pašu novada jauniešiem. 

Vakaru iesāka stāsts par Moldovu, kurp bija devies Aleksandrs Geržatovičš 2014.gada martā. Brīnumaina daba, iedvesmojoši cilvēki, super gardi ēdieni un saturīgi projekta mērķi – tā Aleksandrs komentēja savu projektu. Kopā ar citiem projekta dalībniekiem no kopumā 17 dažādām valstīm ar neformālās izglītības palīdzību Aleksandrs palielināja savas zināšanas par Millenium Development attīstības mērķiem un kopīgi veidoja bukletu par tiem. Viņš nekad nebūtu iedomājies, ka Moldova varētu būt tik interesanta un aizraujoša, kā arī ikvienam ceļotgribētājam iesaka apdomāt iespēju doties tieši uz Moldovu.

Uz Itāliju tikpat aizraujošā un krāsainā projektā devās 6 Olaines novada jaunieši no Olaines 1.vidusskolas, Olaines 2.vidusskolas un Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas. Projekta mērķis bija pārvarēt komunikācijas barjeras ar sporta, teātra un mākslas palīdzību. Kā stāstīja projekta dalībniece Alise Bētiņa, 7 dienu laikā tika iepazīti cilvēki un viņu pieredzes no Itālijas, Turcijas, Polijas, Bulgārijas un Ungārijas. Projekts izvērtās īpaši krāšņs, jo jaunieši ne tikai mācījās dejot break-dance, zīmēt graffiti un spēlēt teātri, bet arī devās ekskursijā uz Milānu un mazās pilsētiņas Somma Lombardo pašvaldību, kas atrodas senā pilī. Piedzīvojumu un iespaidu bija neizsakāmi daudz, lai šis projekts vēl ilgi paliktu atmiņā.

Kopumā 10.sarunu vakarā “Starptautiskie stāsti” dzirdējām 7 dažādus stāstus par 7 dažādiem projektiem Polijā, Ungārijā, Lielbritānijā, Barselonā, Itālijā, Moldovā un Spānijā, kas lika ikvienam atnākušajam klausītājam apdomāt iespēju arī pašam piedalīties kādā projektā.

 

Starp citu, lielākā daļa no šiem projektiem realizēti caur ES programmu “Ersamus+”, tāpēc noteikti iemet aci mājas lapā www.jaunatne.gov.lv, lai uzzinātu savas iespējas kā tu vari piedalīties vai uzrakstīt pats savu projektu.

Šajā mājas lapā www.salto-youth.net meklē uzsaukumus no jau apstiprinātajiem projektiem, kas meklē sev partnerus. Viss ir pavisam vienkārši – izvēlies projektu, kura kritērijiem atbilsti, aizpildi un iesniedz pieteikumu un apstiprinājuma gadījumā, dodies vienā foršā piedzīvojumā.  

 

Uz tikšanos arī citos sarunu vakaros!

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)