Sarunu vakars ar piedzīvojumu meklētāju Mārtiņu Kalnbērziņu

20.05.2016

19. maija pēcpusdienā „Tējā ar iedvesmas garšu” Mārtiņš atklāja savu piedzīvojuma stāstu.

Mārtiņš pastāstīja par kalniem un lejām savā piedzīvojumā, ejot ar kājām no Polijas pilsētas Ustkas līdz Portugāles pilsētai Lisabonai. Kā viņš pats minēja, lielu lomu viņa hobijā noteikti nospēlēja viņa tēvs, kurš Mārtiņa bērnībā viņu veda pārgājienos. 2014. gadā Mārtiņš kopā ar savu draudzeni Zaigu izlēma, ka pieņems lielo izaicinājumu, mēģinās šķērsot Eiropu ar kājām. 2015. gada 9.marta viņi uzsāka ceļu Ustkā un 14.oktobrī sasniedza Lisabonu. Astoņos mēnešos tika noieti aptuveni piecarpus tūkstoši kilometru – vidēji 30 km dienā. Ceļa laikā emociju gamma bija ļoti dažāda- gan liels saviļņojums, laime, gan satraukums un nezināšana. Pārsvarā ceļotāji palika teltī un gatavoja sev paši, tomēr aptuveni reizi nedēļā atļāvās sevi palutināt- palikt viesnīcā, kas deva enerģiju tālākajam ceļam. Viens no viņu mērķiem bija noiet Santjago ceļu*, ko viņi arī paveica.

Tagad Zaiga ir atgriezusies savā iepriekšējā darbavietā, bet Mārtiņš ir nodibinājis savu izņēmumu Hiking in Latvia, kurš piedāvā pārgājienus arī pa Latviju.

 

Vairāk par piedzīvojumu lasi šeit: http://www.hikinginlatvia.com/blog/santiago-no-majam-1000-km

 

* Santjago ceļš ir viens no slavenākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā, tā saknes ir senā vēsturē meklējamas: saskaņā ar leģendu apustuļa Jēkaba mirstīgās atliekas tika vestas pa jau tolaik aktīvu tirdzniecības maģistrāli. Laikam ritot, tūkstošiem svētceļnieku devās uz svētā mocekļa kapavietu Santjago de Kompostelā, kur tika uzbūvēta bazilika – viens no šodienas svētceļnieku galamērķiem. 

 

Foto: M.Kalnbērziņš.


 

Šis bija jau trīspadsmitais sarunu vakars ciklā „Tēja ar iedvesmas garšu”, kurā interesanti cilvēki tiek aicināti pastāstīt par viņu vēl interesantākajām nodarbēm. 

 

Tiekamies nākamajos sarunu vakaros!

Tev ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlies pavēstīt ko labu? Raksti mums! :)